Фермер-учасник уперше отримав кредит від молочного кооперативу

0

18 жовтня в Україні вперше оформили фінансову аграрну розписку.

Про це повідомляють представники проекту «Аграрні розписки в Україні».

За розпискою кредитором став сільськогосподарський обслуговуючий кооператив молочного напрямку «Жовтневий», а позичальником – член цього кооперативу. СОК «Жовтневий» надав грошові кошти своєму члену для утримання корів. Заставою за розпискою став майбутній урожай озимої пшениці, яка буде використана для виготовлення кормів для молочного стада.

«Ми й раніше підтримували своїх членів. У цьому році на Загальних зборах членами кооперативу була підтримана ініціатива правління щодо створення фонду підтримки розвитку молочного бізнесу членами кооперативу. Перш за все, ця ініціатива була підтримана  членами кооперативу, які планують збільшувати поголів’я до 10 і більше голів. Ми сподіваємося, що це також дозволить збільшити об’єми збору молока і підвищити його якість» – розповідає Руслан Горенко, голова СОК «Жовтневий».

Таким чином, аграрна розписка виступає гарантією виконання членом кооперативу своїх зобов’язань перед кооперативом. Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив є самодостатньою юридичною особою і повинен чітко документувати взаємовідносини між членами кооперативу.

Фермер-учасник уперше отримав кредит від молочного кооперативу

«Далеко не всі організації, у тому числі аграрного напрямку, мають пакет документів для оформлення аграрної розписки, де всі документи відповідають чинному законодавству. Більше того, при перевірці виявляється ряд обмежень, що накладені за операціями попередніх періодів. Але тут є і переваги: процес оформлення фінансової агарної розписки дає можливість перевірити актуальну інформацію про організацію, а також додатково пересвідчитися в порядності позичальника» – зазначає нотаріус Наталія Петрик.