EBA й Lugera Ukraine запускають проєкт для популяризації «білих» зарплат в Україні

0

Європейська Бізнес Асоціація та міжнародна компанія Lugera Ukraine запускають спільний проєкт з популяризації «білих» зарплат «Прозорий бізнес – за білі зарплати».

Метою проєкту є формуваня на українському ринку моди на офіційні трудові відносини та пропаганда відмови від виплати «чорних» або «сірих» зарплат. EBA разом з Lugera Ukraine вирішили створити відкриту платформу для компаній, які хочуть ще раз нагадати ринку, партнерам та співробітникам про важливість дотримання принципу прозорості.

«Об’єднуючи сумлінний бізнес, ми в Європейській Бізнес Асоціації завжди дотримувались та пропагували офіційні трудові відносини. Однак, важливо, щоб коло однодумців зростало, а «білі» трудові відносини стали дійсно в моді в Україні, адже це вигідно і для компанії, і для працівника, і для держави в цілому», – зазначає виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Вона виділяє такі переваги отримання «білої» заробітної плати:

  • отримання зарплати вчасно у встановлені строки та у повному розмірі;
  • отримання оплачуваних лікарняних та відпустки;
  • формування пенсії та страхування по безробіттю з податків та соціальних внесків;
  • як платник ПДФО – отримання на податкову пільгу, тощо.

Відповідно до законодавства, кожна компанія, яка виплачує білі зарплати, виступає у ролі податкового агента працівника та робить відповідні відрахування: 18% – податок на дохід фізичних осіб, 22% – єдиний соціальний внесок та 1,5% – військовий збір. Тож отримуючи офіційну зарплатню, громадяни роблять свій вклад у розвиток держави.

«Будь-яке ухилення від податкових зобов’язань перед державою – це жахливі дороги, недобудовані лікарні та школи, врешті решт, нечесна бізнес-конкуренція. Ми впевнені, що повсюдна мода на «білі» зарплати і офіційні трудові відносини настільки в інтересах і бізнесу, і суспільства, що є лише питанням часу. А наш спільний проект з Європейською Бізнес Асоціацією стане драйвером цієї важливої для нашої держави та суспільства трансформації», – переконана Анастасія Шевченко, генеральний директор Lugera Ukraine.