Додаткові 150 млн доларів від Світового банку

0

Світовий банк надає Україні допомогу в розмірі 150 мільйонів доларів США для підтримки вразливих верств населення.

Про це повідомляє прес-служба установи.

У рамках додаткового фінансування 50 мільйонів доларів США буде направлено на заходи боротьби з поширенням пандемії COVID-19. Ці кошти допоможуть збільшити розмір та пришвидшити виплату допомоги в рамках програми державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та програми житлових субсидій. Одноразові виплати будуть також надаватися літнім людям та одержувачам соціальної допомоги у зв’язку з інвалідністю.

«Тисячі українських сімей вже мають складнощі із оплатою комунальних послуг через втрату доходів. Пенсіонери не можуть дозволити собі купувати навіть найнеобхідніші ліки та продукти харчування через ріст цін. Важливо допомогти цим людям шляхом прискорення соціальних виплат та підвищення їхньої адресності», – зазначив виконуючий обов’язки Директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Алекс Кремер, – «Додаткове фінансування буде також спрямоване на надання грантів на започаткування малого бізнесу, використовуючи досвід відомого в Україні проекту «Рука допомоги». Така фінансова допомога забезпечить підтримку бідному населенню в отриманні нових навичок, у пошуку роботи або відкритті власної справи».

Нагадаємо, «Рука допомоги» – це спільна ініціатива, розроблена Світовим банком та Міністерством соціальної політики України. Протягом 2017-2018 років у рамках діючого проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» мікро-фінансування було надане внутрішньо переміщеним особам з Донбасу та представникам найбідніших верств населення. Завдяки проекту 230 учасників започаткували власний бізнес у Харківській, Полтавській та Львівській областях, а також у деяких територіальних громадах Чернігівської, Житомирської та Донецької областей.