До Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз в Україні внесено зміни

0

18 вересня набрав чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Змін до Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз».

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Таким чином, затверджено нову форму бирки вушної для ідентифікації овець і кіз та замкового механізму бирки, матеріал і механізм виготовлення якого повинні забезпечити неможливість роз’єднання частин, що виключає їх повторне використання.

Крім того, усі тварини, які утримуються в господарстві, повинні ідентифікуватися биркою згідно зі зразком бирки вушної для ідентифікації овець і кіз.

“Починаючи з 01 січня 2022 року тварини старше 12-місячного віку, а також тварини, що експортуються, повинні будуть ідентифікуватися додатково за допомогою бирки з електронним ідентифікатором, яка прикріплюється на друге вухо тварини.

На обох бирках тварини буде зазначатись один і той самий ідентифікаційний номер, що відповідатиме номеру електронного ідентифікатора і даватиме змогу індивідуально ідентифікувати кожну тварину та господарство, де вона була народжена” – йдеться в повідомленні.

Якщо печатка у фізичної особи-підприємця та юридичної особи відсутня, реєстраційні документи повинні бути засвідчені  підписом власника (без застосування печатки).

Також у Держпродспоживслужбі зазначили, що для оптимізації технологічного процесу реєстрації тварин із реєстраційної відомості овець/кіз виключено позиції щодо даних про результати ветеринарних досліджень  та епізоотичного стану господарства, на заповнення та завірення яких відводилося три робочі дні відповідно до законодавства.

Для забезпечення належного контролю за епізоотичною ситуацією в країні та появою нових господарств з утримання і розведення тварин, які є окремими одиницями епізоотичного контролю, до реєстраційної картки господарства додано норму щодо завірення її спеціалістом державної установи (закладу) ветеринарної медицини, під контролем якого перебуває господарство.