Ціна на пшеницю досягла історичного максимуму

0

На минулому тижні в глибоководних портах України (майданчик СРТ-порт) значно здорожчала пшениця.

Про це пише АПК-Інформ.

«Зростання цін обумовлено стабільним попитом імпортерів і низкою оголошених Йорданією, Саудівською Аравією, Ефіопією та Єгиптом тендерів, а також триваючим домінуванням на єгипетських тендерах пропозицій причорноморської зернової на тлі подальшого зниження потенціалу виробництва французької пшениці. Підтримку цінам також надали стримування продажів аграріями, девальвація гривні та різке подорожчання російської зернової», – пояснила керівниця відділу локальних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

Вона зазначила, що дана тенденція відзначається на українському експортному ринку з третьої декади серпня. При цьому, із початку вересня темпи зростання цін помітно прискорилися через побоювання щодо сівби озимої зернової в Причорноморському регіоні на тлі затяжних посушливих погодних умов і недостатнього вмісту вологи у верхніх шарах ґрунту.

«За даними Укргідрометеоцентру, зволоження ґрунту в оптимальний період для сівби озимих (11-25 вересня) оцінюється як мінімальне за останні 10 років. Тому масова сівба озимих на площах із настільки низьким зволоженням є недоцільною, а на вже засіяних озимою пшеницею площах формування та якість сходів цілком залежатимуть від дощів, яких поки не прогнозується. При цьому Україні вкрай важливо зберегти баланс і конкурентоспроможність цін на світовому ринку, що дуже непросто в умовах подальшого підвищення аналітиками USDA прогнозу світового виробництва пшениці в 2020/21 МР», – підкреслила пані Анна.

Тож під впливом перерахованих вище факторів ціни попиту трейдерів на пшеницю 2 класу та фураж із початку вересня зросли на 14-18%, або в середньому на 300 грн/т за тиждень. Станом на 18 вересня вони найчастіше становили 7100-7350 і 7000-7250 грн/т СРТ-порт відповідно.

За словами фахівчині, раніше максимальних позначок (6850-7400 і 6650-7050 грн/т СРТ-порт) вартість пшениці досягала в кінці січня – середині лютого 2019 року, при цьому ціни пропозиції на базисі FOB у той період 2018/19 МР були в середньому на 10 USD/т вищими за поточні значення.