До п’ятірки областей з найдорожчою землею увійшли Івано-Франківська, Чернівецька та Полтавська області

0

9 листопада відбулася онлайн-презентація третього випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня “Огляд земельних відносин в Україні”, під яас якої розповіли поточну ринкову вартість товарної землі.

Про це повідомляють у Київській школі економіки.

“Як показують розрахунки Київської школи економіки, середній діапазон вартості товарної землі сьогодні становить 31-34 тисячі гривень за гектар, що відповідає розрахункам KSE грудня 2019 року для запровадження дизайну ринку. Є дві області-лідери, де ціни на товарну землю є найвищими. Це Київська та Львівська область. У ТОП-5 областей з найдорожчою землею увійшли також Івано-Франківська, Чернівецька та Полтавська області”, – зазначив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

За його словами, ціни на землю значно варіюються залежно від цільового призначення. Якщо порівнювати середньозважені показники у областях – ціни земель для особистого селянського господарства нижче на 23%, порівнюючи з землею для товарного сільськогосподарського виробництва.

Також ціни на землю залежать від родючості. Середньозважені ціни на найродючіші землі – у Хмельницькій, Вінницькій, Полтавській та Черкаській областях – коливаються у межах 37-40 тисяч гривень на гектар.

Потенціал подальшої забудови також може впливати на ціну землі. Так, дві ділянки сільськогосподарської товарної землі в Київській області, що відносяться до Броварської міської ради, були продані майже за 1,8 мільйонів гривень за гектар.  Невеликі за обсягом земельні ділянки можуть призводити до аномально високих цін у перерахунку на гектар навіть за помірної ціни продажу.

Ознайомитись із інформаційно-аналітичним бюлетенем “Огляд стану земельних відносин в Україні” можна за посиланням.