Cherchez la кукурудза

0

Ірина Корчагіна, Agroexpert (Україна)

Вирощування урожаю потребує неабияких навичок та досвіду, особливо в Україні, де аграрії є справжніми майстрами своєї справи. Тож не дарма компанія «Лімагрейн Україна» провела 15 вересня свій День поля в Тернопільській області у французькому стилі під назвою «Поле – це мистецтво».

Хазяйновиті аграрії Тернопільщини точно знають, для чого вони їдуть на День поля. До того ж сприятливі цьогорічні умови для місцевих господарів – ще не привід спочивати на лаврах. Під час польового заходу вони жваво обмінювалися досвідом, прискіпливо перебирали виповнені качани кукурудзи та дискутували між собою і представниками компанії «Лімагрейн» не лише на теми вирощування кукурудзи, але й інших польових та кормових культур.

Селекція Вашого прибутку

Попри своє французьке походження, Limagrain, історія якого почалася зі створення кооперативу фермерів із вирощування насіння кукурудзи у 1942 році, нині є компанією світового масштабу. «90% насіння нашої селекції виробляється за межами Франції», – запевнив Віктор Карбівський, генеральний директор ТОВ «Лімагрейн Україна». Офіси компанії відкриті у 55 країнах світу для продажу насіння у 150 країнах на всіх континентах. У «Лімагрейні» працюють понад 10 тис. працівників більш ніж 70 національностей. На 69 селекційно-дослідних станціях під гаслом «Селекція Вашого прибутку» компанія створює добірні сорти і гібриди з високим потенціалом урожанойності для аграріїв по всьому світу. «Нашою головною метою є донести наші продукти й розробки до сільгоспвиробника, аби правильний продукт вчасно потрапив до правильних рук», – звернувся до гостей пан Віктор.

«Україна» для України

ТОВ «Україна» у Підволочиському районі, на базі якого проходив День поля, є одним із прикладів вдалої співпраці з компанією «Лімагрейн». Директор господарства Олег Крижовачук не приховує гордощів щодо досягнень свого колективу. Товариство, яке назвали «Україна» ще 1952 році, має в обробітку 15 тис. га, об’єднує 5 тис. пайовиків та є працедавцем для 400 селян. Вирощують зернові, олійні, кормові культури, мають сад, тримають молочне поголів’я, розводять свиней. «Цей рік для нас дуже успішний: в середньому отримали по 9 т/га пшениці, 7,5 т/га ячменю, попри те, що поля пошкодило сильним градом зібрали 4,9 т/га озимого ріпаку», – похвалився пан Олег. «Лімагрейн» в господарстві є синонімом продуктивності та високого врожаю. Директор-аграрій особисто супроводжує гостей у поле на збирання кукурудзи на силос та до силосної ями навпроти чепурних корівників, куди звозять і трамбують зелену масу. «Ми хочемо зробити для вас акцент на кукурудзі, як основі кормовиробництва для молочного скотарства, – коментує роботу техніки Олег Крижовачук, – ми довго шукали гібриди кукурудзи безпосередньо для кормовиробництва та підібрали їх завдяки «Лімагрейну».

Не сійте зернові гібриди на силос

«Під час заготівлі силосу звертайте увагу на вологість маси, вміст пошкодженого зерна та довжину нарізки, – Володимир Жуков із інституту кормів НААН набирає пригоршню духмяної зеленої маси, яку щойно насипав кормозбиральний комбайн, – насіння розплющене навпіл корнкрекером та добре подрібнені стебла». Також знавець із кормозаготівлі наголосив, що відстань від поля до силосної траншеї не має перевищувати 3–4 км, оскільки собівартість заготівлі буде зависокою. Cкошування зернових гібридів на силос вважають хибним технологічним прийомом. «Так роблять господарства, які продають зерно, а ті, хто продає молоко – вирощують спеціально високопоживні силосні гібриди», – уточнив він. Володимир Кузьмич, продакт-менеджер «Лімагрейн Україна», зі свого боку пояснив, що якщо господарство серйозно займається молочним скотарством, то буде помилкою зупинятися на одному продукті, на одній групі стиглості й ще більша помилка – на одному ФАО. Логістика заготівлі силосу має передбачати можливі погодні чинники, технічне завантаження та людський фактор. Господарствам-новачкам у кормовиробництві пан Володимир радить сіяти ЛГ 3285, ЛГ 30308 і Джоді. «Силосний гібрид – це не просто маса, це оптимальне співвідношення зерна й силосу (клітковини) для правильної роботи рубця корови, а відтак – для її здоров’я та продуктивності», – пояснив харизматичний фахівець.

HYDRANEO® – комплексний підхід

Микола Романенко, який є керівником Західного регіону «Лімагрейн Україна», під час презентації лінійки кукурудзи компанії в полі порадив у Тернопільській області надавати перевагу зерновим кременисто-зубовидним гібридам із ФАО 210–350. Оскільки вони швидко розвиваються на початкових етапах і є холодостійкими, крім того, такі гібриди відцвітають до настання літньої спеки, завдяки чому формують виповнений качан. Пан Микола радить місцевим аграріям лінійку HYDRANEO®: ЛГ 30215 (ФАО 220), ЛГ 30273 (ФАО 260), ЛГ 30315 (ФАО 280), Адевей (ФАО 290). За його словами, ці гібриди ефективно використовують запаси ґрунтової вологи. За хорошого вологозабезпечення, як цього року в західних регіонах, можуть забезпечити високий урожай на рівні 14–15 т/га та мінімально зменшують урожайність за посушливих умов. Володимир Кузьмич наголосив, що ці гібриди є частиною програми HYDRANEO, яка передбачає оптимізацію сівозміни, попередників кукурудзи, систем обробітку ґрунту та догляду за посівами завдяки аналізу індивідуальних умов та історії конкретного господарства. До того ж програму, що працює вже два роки в Україні, постійно вдосконалюють та включають до аналізу показники, які додатково цікавлять аграріїв. Найшвидше HYDRANEO уподобали та скористалися господарства, які мали проблеми із посухою. Як-от: Тернопільська область, де два роки тому була посуха, Луганська, Запорізька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Харківська. Отож, справді, поле є справжнім мистецьким майданчиком та потребує професійного підходу.