Бізнес закликає розблокувати імпорт інноваційних ЗЗР

0

Європейська Бізнес Асоціація звертається до народних депутатів з проханням ухвалити законопроєкт №2289 на найближчому засіданні Верховної Ради України, аби розблокувати наукові дослідження та державні випробування інноваційних засобів захисту рослин.

Про це повідомляє прес-служба асоціації.

Зазначається, що вже близько чотирьох років українські аграрії не мають повноцінного доступу до інноваційних засобів захисту рослин або ж отримують їх на 4-5 років пізніше, аніж аграрії в інших країнах.

“Така ситуація склалася внаслідок того, що в українському галузевому законодавстві на початку 2016 року з’явилась норма, відповідно до якої завезення та застосування в Україні зразків незареєстрованих пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, можливе тільки за умови документального підтвердження їх державної реєстрації в країні-виробнику. Однак цю вимогу неможливо виконати на практиці, адже такої норми не існує в законодавстві країн ЄС чи інших розвинених країн” – йдеться в повідомленні.

Тож станом на сьогодні українські аграрії фактично позбавлені інноваційних продуктів, які можуть підвищити врожайність сільгоспкультур, посилити конкурентоспроможність своєї продукції та посилити рівень екологізації сільського господарства. Засоби захисту рослин нового покоління дозволяють зменшити обсяги використання продукту та є більш безпечними для навколишнього природного середовища, нагалошують у ЄБА.