Бізнес проти будь-яких обмежувальних заходів в контексті експорту олійних та зернових культур

0

Зернова бізнес-спільнота занепокоєна можливою забороною експорту в разі перевищення встановленого ліміту щодо експорту пшениці.

Про це повідомляють у Європейській Бізнес Асоціації.

“Зерновий ринок є надзвичайно важливим для економіки України та гарантування фінансової стабільності держави. Виробництво, переробка і експорт зернових та олійних культур дають суттєві грошові надходження до державного бюджету. Крім того, в даному секторі працевлаштована значка кількість населення країни” – йдеться в повідомленні ЄБА.

Водночас Україна має великий потенціал аграрної галузі та претендує стати світовим лідером у виробництві зерна. В Асоціації вважають, що стабільність та прогнозованість експорту зернових є пріоритетом для нашої держави та одним із головних чинників національної та продовольчої безпеки.

Але зернова бізнес-спільнота хвилюється через можливу заборону експорту в разі перевищення встановленого ліміту щодо поставок пшениці. ЄБА закликає не повторювати помилки попередніх Урядів, адже протягом шести років (з 2006 по 2011) в Україні декілька разів вводилися обмеження на експорт зернових, що мало вкрай негативні наслідки для галузі та іміджу країни на міжнародній арені.

За даними експертів Європейської Бізнес Асоціації, запровадження експортних обмежень суттєво погіршило репутацію України як сприятливого середовища для ведення аграрного бізнесу та надійного постачальника зерна на світових ринках. Крім того, це спричинило значні збитки аграрній галузі. Зокрема, за оцінками представників бізнес-спільноти, втрати доходів виробників від запровадження квот у 2010/11 маркетинговому році коливаються від 1,9 до 2,6 млрд доларів.

“Аграрна галузь має потужний потенціал для  розвитку економіки України, тому напрямки державної політики в даному секторі та її наслідки мають бути ретельно проаналізовані й спрямовані саме на розвиток сектору у довгостроковій перспективі” – наголошують в Асоціації.

Європейська Бізнес Асоціація закликає Уряд не допустити будь-яких обмежувальних заходів в контексті експорту олійних та зернових культур.