«Агропорт» переформатується в українські агротехнопарки

0

Виставка «Агропорт Харків» трансформується в мережу інноваційних парків з пілотним проектом у Харкові.

В рамках шостого AGROPORT EAST KHARKIV 2019, який 10 жовтня, вже традиційно стартував у терміналі харківського аеропорту, організатори анонсували створення унікального технопарку, який, на відміну від трьох денних агрофорумів,  працюватиме постійно. І ставить на меті втілення інновацій в сільському господарстві.  Наразі сільськогосподарська продукція становить 44% експортної продукції Харківської області. Але потенціал значно більший. Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєлєва, яка стала учасницею стратегічної сесії харківського «Агропорту», пояснила, що аграрна галузь Слобожанщини потребує нових підходів та форм.

«Нам потрібно створювати ланцюги, де об’єднані виробники сільськогосподарської продукції, переробники і експортери. І звичайно, досвід Агропорту, генеральний менеджер якого, Дмитро Титаренко, теж може донести пропозиції регіональних аграріїв, що до розвитку сільського господарства», – заявила пані Мєтєлєва.

Екс-в.о, міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева теж погоджується з необхідністю трансформування «Агропорту» та запевняє, що це новий щабель, який дозволить поглянути на АПК, не тільки як на сільське господарство, а як симбіоз розвитку територій, технологій, логістики, інфраструктури, банківської сфери. Нестача «легких кредитів» гальмує створення нових фермерських господарств. І розуміючи ці проблеми, представники банків вже зараз шукають нові форми підтримки аграріїв. Костянтин Балюк, директор харківської філії «Фрідом Фінанс Україна», запропонував систему облігацій, яка дозволить агросектору отримувати додаткові кошти.

Зміни розвитку АПК глобальні, і «Агропорт» задав їм тон, змінивши обсяг своїх програм і проанонсувавши переїзд на новий майданчик.

«Щороку в жовтні завдяки «Агропорт Харків», у харківському аеропорті збирається спільнота, яке ставить на меті розвиток агропромислового комплексу. Світ турбулентний, і зараз важливо правильно обрати вектор. Спільний вектор Агропорт та DCH на майбутнє дозволить не тільки успішно співпрацювати далі, а й створити нові ідеї, нові робочі місця. По суті, відбудеться «переїзд» фз нашого аеропорту до «Екополісу-ХТЗ» на нашому ж Харківському тракторному заводі. Це додасть аграрний компонент до цього масштабного багатогалузевого проекту, який ставить на меті розвиток промисловості, логістики, освіти і науки, IT- індустрії тощо», пояснила Олена Дерев’янко, віце-президент групи DCH, яка шостий рік поспіль виступає стратегічним партнером «Агропорту».

Ці наміри, вже були публічно втілено в підписанні меморандуму про співпрацю  між «Агропортом» та DCH.

Втім, одним майданчиком «Агропорт» не обмежиться.

«Маємо певну стратегію, яку задають нам наші стратегічні партнер. І плануємо спільний розвиток мережі агротехнопарків по всій території України. Нам потрібні майданчики, які будуть працювати протягом року, допомагатимуть розвивавати аграрні стартапи.  А базовим об’єктом стане агротехнопарк в Харківському регіоні»,заявив Дмитро Титаренко, генеральний менеджер «Агропорт Україна».

Це, за короткий термін, на думку обох сторін сприятиме залученню нових операторів ринку агровиробників, забезпечить самозайнятість сільського населення — надасть понад 5000 нових робочих місць з високою доданою вартістю.

Окрема презентація проекту відбудеться 29 жовтня в рамках Національного інвестиційного форуму, який проходитиме у Маріуполі.

Довідкова інформація:

АГРОПОРТ – (http://agroport.ua/) – щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільгоспвиробників України і Східної Європи. Проходить з 2015 року за участю Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в рамках Всесвітнього дня продовольства. З 2016 АГРОПОРТ об’єднав фермерів всієї України і проводиться в форматі Захід-Схід. Форум є комплексним і складається з виставки техніки і технологій для фермерства, інвестиційної конференції та серії семінарів, круглих столів та зустрічей бізнесу. З моменту заснування проходить на майданчиках Міжнародних аеропортів. З 2018 року АГРОПОРТ проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників. Організатори форуму: Департаменти агропромислового розвитку Львівської, Херсонської та Харківської облдержадміністрацій та консалтингова компанія ТОВ «Авіабренд».