Польова школа фермера: Застосування ґрунтозберігаючих технологій в лісостеповій зоні

0
Тренінг “Застосування ґрунтозберігаючих технологій в лісостеповій зоні” пройде 20 червня на базі державної наукової установи “Український науково-дослідний інститут прогнозування і випробування техніки та технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого” (УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого) в рамках Міжнародних днів поля.
До участі запрошуються особи, які приймають рішення щодо застосування технологій на сівозмінах у степовій та лісостеповій зонах: керівники господарств, агрономи, фермери, а також викладачі, науковці, посадовці.

Місце проведення: Київська область, Васильківський район, смт Дослідницьке, УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого.

Зареєструватися на тренінг можна до 17 червня за посиланням http://bit.ly/FFS-4або за телефоном +38 068 898 38 45, +38 066 568 03 18 (Олександр Журавель, фахівець ФАО). Участь безкоштовна за попередньої реєстрації та підтвердження участі.

До уваги учасників тренінгу будуть представлені такі полігони:

1. Полігон «Агро-Олімп».П’ятипільна зернова сівозміна загальною площею 150 га. На кожному полі, з середньою площею 30 га, застосовується чотири типи основного обробітку ґрунту: класична оранка, глибоке рихлення без обороту пласта (чизелювання), дискування та поверхневий мінімальний обробіток.

2. Полігон «Біотехнологія». В польових умовах випробовуються технології вирощування зернових культур із застосуванням біопрепаратів, у тому числі стимуляторів росту, деструкторів стерні та біоінсектицидів. Досліджується вплив застосування біодеструкторів стерні на покращення живлення культур та прискорення колообігу поживних речовин пожнивних решток та сидератів. Цей полігон буде особливо цікавий тим, хто вирощує органічну продукцію.

3. Полігон випробування технології стріп-тіл.Ця технологія базується на смуговому основному обробітку ґрунту, за якого механічному обробітку піддається лише вузька смужка ґрунту під сівбу культури, міжряддя не обробляються і на поверхні поля залишаються рослинні рештки. На полігоні застосовується трипільна сівозміна кукурудза-кукурудза-соя. Спосіб сівби зазначених культур – широкорядний пунктирний, кукурудза – з міжряддями 70 см, соя – з міжряддями 45 см.

4. Полігон «Біоенергетичні культури».На полігоні вирощуються різні ботанічні види та селекційні сорти енергетичної верби, тополя, міскантус. Окремої уваги варта павловнія – комерційно приваблива деревина швидкого росту.

Також учасники матимуть змогу відвідати виставку «Міжнародні дні поля в Україні 2019», організовану DLG Group спільно з УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого.

Тренінг пройде у рамках Польової школи фермера «Ґрунтозберігаючі технології у землеробстві», що є частиною проекту «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зон України», та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ).

Деталі щодо навчальної програми: https://healthy-soils.org.ua/poliova-shkola-fermera/.