Як вберегти врожай від шкідників….двоногих

0

Почався збір багатостраждального врожаю-2020, який зазнав удару й від посухи, і від недостатнього снігового покриву, а потім від злив. А скільки довелося пересівати ярими культурами..Не кажучи вже про антивірусні обмеження.

Так, 2020 рік це екзамен на стійкість для аграріїв.

Таку думку висловила членкиня експертного комітету з розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової інформації України Ірина Кравець.

І от нарешті після всіх цих страждань починаємо збирати очікуваний врожай, але й тут криються небезпеки іншого характеру: треба проконтролювати, щоб саме власник зібрав свій врожай, а не сторонні «помічники». Зараз йдеться не про рейдерські наїзди, а про щорічні «фокуси» з маніпуляціями на зважуванні, про розвантаження збіжжя наліво, про наповнення чужих зерновозів з власного бункеру комбайну – варіантів багато.

Особливо  контроль  за збором врожаю важливий, якщо аграрій користується послугами найманих комбайнів, зерновозів та послугами сторонніх елеваторів.

По-перше, на кожен бункер комбайну треба встановити порогові датчики наповнення бункеру комбайну, зазвичай їх кількість становить від 4 до 10 одиниць. Обов’язково треба ставити «нульовий» датчик на підлогу, щоб контролювати можливі висипи збіжжя знизу.

По-друге, треба чітко розуміти, що зі «свого» комбайну збіжжя не буде відвантажено в «чужий» зерновоз. Тому треба встановлювати систему «свій-чужий» у вигляді електронних міток на комбайни+зерновози.

Коли програмне забезпечення побачить «свого», то тільки тоді почнеться відвантаження з комбайна в «свій» зерновоз.

Також програмне забезпечення відстежує, щоб збіглися gps-координати комбайна+зерновоза. Це треба для того, щоб «своя» електронна мітка не спрацювала, якщо хтось привезе із собою цю мітку в кишені та захоче відкрити нею «чужий» зерновоз.

По-трете, аграрію треба контролювати маршрут зерновоза від поля до вагової або елеватора. Це робить програмне забезпечення і в разі порушень автоматично інформує власника врожаю про негаразди, а саме відхилення від маршруту, підозрілі зупинки тощо.

По-четверте: зважування врожаю та контроль за вологістю (наприклад,  для кукурудзи). Це вирішується шляхом встановлення на елеваторах та вагових,  послугами якого користується агропідприємство, незалежного вагового контролера на комп’ютер ваговика, а також встановлення  власного вологоміру, що приєднаний до програмного забезпечення.

По-п’яте: інтернет речей на елеваторі (різноматні датчики та контролери), доповнений алгоритмами штучного інтелекту – це запорука гарного фінансового результату наприкінці року саме для власника, а не для паразитів, що нищать врожай за допомогою приписок в документації та розкрадання.

І найголовніше: не довіряти моніторинг підлеглим того самого сумнівного топ-менеджера, що мутить схеми на полі на та елеваторі, а звертатися до професіоналів, що незацікавлені в розкраданні врожаю.

Тотального Вам контролю та гарного врожаю!