Саксонія посилюватиме інвестиції й торгівлю з Україною

0

Постійне представництво Саксонії у Києві посилить інвестиції і торгівлю з Україною компаній, які працюють у цій федеральній землі Німеччини.

Про це сторони домовилися під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка з керівником Державної канцелярії федеральної землі Саксонія і Державним міністром федеральних справ і медіа Олівером Шенком сьогодні.

«Німеччина – наш важливий політичний партнер та відіграє вагому роль в європейській трансформації України. Науково-технічний та промисловий потенціал Саксонії дозволить поглибити економічну співпрацю з ФРН та започаткувати великі інвестиційні проєкти», – зазначив Олексій Любченко.

За словами Олівера Шенка, на сьогодні Саксонія є важливим економічним центром з виробництва автомобілів, напівпровідникової промисловості, машинобудування та є промисловим центром не лише для Німеччини, а й для всього Європейського Союзу. Підприємці Саксонії отримали велику економічну силу від системної промислової кооперації з Польщею, Чехією, де розташовані заводи з виробництва запчастин.  Але в намірах розширювати таку кооперацію в інших регіонах і  Україна пріоритет у цьому напрямку.

Зі свого боку, Олексій Любченко поінформував про заходи, які здійснюються Урядом для залучення інвесторів.

«За останні два роки Президентом України Володимиром Зеленським та Урядом здійснені титанічні зусилля для створення у нас сприятливого інвестиційного клімату. Ми створили спеціальні умови для великих інвестицій. Це повинно стати сигналом для саксонських підприємств, а співпраця з Німеччиною на рівні федеральних земель робить реалізацію інвестиційних проєктів практичнішими», – наголосив він.

Також Олівер Шенк повідомив, що федеральна земля Саксонія хоче відкрити в Києві своє офіційне представництво. Він виказав впевненість, що початок роботи представництва  федеральної землі Саксонія створить імпульс для поглиблення та розширення економічних взаємин та подальшої активізації співробітництва, як в торговельній, так і в інвестиційній сферах.