ДИСКОВИЙ ЛУЩИЛЬНИК SWIFTERDISC XO 6000 F – АГРЕГАТ, ЯКИЙ ЗАСЛУГОВУЄ НАЙВИЩОЇ ОЦІНКИ

0

Так у СК «Миколаївський» Менського району Чернiгiвської областi оцiнили дисковий лущильник SWIFTERDISC ХО 6000 F виробництва чеської компанiї Bednar.

Селянський кооператив «Миколаївський» має у своему  розпорядженнi  приблизно 5 тис. га, на яких вирощують переважно зерновi й технiчнi культури. Тут добре розумiють, що невiдємною складовою будь-якої техно­ логiї є сучасна надiйна i продуктивна технiка, вiд якої залежать якiсть та своєчаснiсть виконання технологiчних оттерацiй. Саме тому в господар­ствi для обробiтку грунту i пiдготовки його до сiвби застосовують багатофункцiональний та високопродуктивний дисковий лущильник SWIFTERDISC ХО 6000 F. Агрегат iдеально впи­сується в технологiї, що їx використовують aгpa­piї. Пiсля пiдготовки грунту цими агрегатами виконують сiвбу насiння

Розмовляемо з власником господарства Євге­ном  Тимофеевим. Дисковий лущильник SWIFTERDISC ХО 6000 F – це перша в нашому господарствi машина виробництва комттанi’i Bednar, але, сподiваемося, не  остання, –  каже вiн. – Придбали ми цей агрегат у компанiї TITAN MACHINERY. До речi, з цим постачальником тех­нiки ми працюємо вже кiлька рокiв, i за цей час. Придбали два зернозбиральнi комбайни CASE IH Axial-Flow, п’ять тракторiв Case IH Magnum , культиватор CASE IH Tiger-Mate, самохiдний об­прискувач Case IH Patriot та глибокоро зпушувач Case IH Ecolo Tiger.

Власник господарства Євген Тимофеєв

Ранiше ми багато чули про грунтообробну та посiвну технiку виробництва Веdпаг, але довrо не наважувалися її придбати. Одного разу, вiдвiдую­чи аграрну виставку,  фахiвцi  нашого  господар­ства детально ознайомилися з цiєю технiкою, i пiзнiше спробували на  демонстрацiйних  показах цiєї машини у польових умовах. Вони були вра­женi якiстю виготовлення технiки,  i  після  цього ми без вагань вирiшили придбати дисковий лу­щильник SWIFTERDISC ХО 6000 F шириною за­хвату 6 м.

Цю машину в господарствi застосовують на рiзноманiтних операцiях iз пiдготовки грунту та пiд рiзнi культури. SWIFTERDISC ХО 6000 F при­датний для роботи за технологiями як полицево­го, так i мiнiмального обробiтку грунту. Лущиль­ник укомплектований ножовим катком, двома рядами конiчних вирiзних зносостiйких дискiв i сталевим прикочувальним котком. Працюючи на швидкостi до 15 км/год, за змiну агрегат оброб­ляє приблизно 100 га. Вiн успiшно виконує лу­щения стернi, передпосiвний обробiток грунту, вирiвнювання поверхнi поля та ушiльнення грун­ту. Такого унiверсального дискового грунто­-обробного агрегату в господарствi ще не було.

Дисковий лущильник SWIFTERDISC ХО 6000 F досить економiчний у роботi. Працюючи в агре­гатi з трактором CASE Magnum 340, за глибини обробiтку 4 см i довжини гонiв близько 500 м, па­лива витрачається 4,5  –  5,0  л/га,  а  за  глибини 10 см та тих самих виробничих умов витрата па­лива дорiвнює 6,5  –  7,0 л/га. Потужностi двигуна й тягового зусилля трактора цiлком достатньо, аби агрегат  развивав  робочу  швидкiсть   12   – 15 км/год. Навiть на пiдвищенiй швидкостi лу­щильник рухається м’яко та плавно, без ривкiв i вiбрацiй, зокрема завдяки тому, що кронштейни дискiв крiпляться до рами за допомогою гумових аморти заторiв, якi гасять удари й поштовхи. Це не лише забезпечує плавнiсть i рiвномiрнiсть руху, а й дає змогу подовжити термiн служби дискiв та рами машини. Особливо це вiдчутно на дiлянках iз нерiвним мiкрорельєфом поля.

– Агрегат працює просто чудово, – далi веде розмову Євген  Миколайович.  –  Унiверсальнос­тi йому додає ножовий коток, який подрiбнює пiсляжнивнi рештки у двох напрямках. Одна з переваг застосування цього лущильника пiсля збирання кукурудзи чи соняшнику полягає в інтенсивному подрiбненнi стебел, що сприяє швидкому їх розкладанню. Крiм того, подрiб­нення й перемiшування залишкiв сидеральних культур виконується iз достатньою ретельнiстю. Диски дiаметром 520 мм обертаються з великою швидкiстю та iнтенсивно подрiбнюють рос­линнi рештки попередника. Конiчна форма дис­кiв забезпечує вiдмiнне кришiння грунту. Пiсля проходження двох рядiв дискiв подрiбненi решт­ки змiшуються з грудочками землi, а поверхня вирiвнюється.   Завдяки  гумовiй  пiдвiсцi  дискiв досягається вiдмiнне копiювання поверхнi. Заднiй     ущiльнювальний коток    дiаметром 550 мм однаково добре справляється з подрiбненням грудок i вирiвнюванням грунту, надаючи йому оптимальної щiльностi. Коток прикочує по­верхню, додатково подрiбнює грудки, вирiвнює i доводить верхнiй шар грунту до дрiбногрудкува­того стану, що сприяє кращому та рiвномiрному проростанню насiння.

Пiд час перебування у господарствi ми поспiл­кувалися також iз трактористом Сергiєм Хру­щем, який працює з дискович лущильником SWIFTERDISC ХО 6000 F, i записали його розпо­вiдь. «До того як господарство придбало цей агре­гат, ми використовували рiзну грунтообробну тех­нiку, тож маємо з чим порiвнювати. Дисковим лу­щильником SWIFTERDISC ХО 6000 F ми вже обробили приблизно 5 тис. га, i жодної вiдмови не було. На iнших агрегатах пiсля обробiтку кожної тисячi гектарiв доводилося замiнювати практично всi пiдшипники  на  дискових  батареях  та  котках. А на цьому лушильнику я щозмiни лише  змащую всi точки,  передбаченi  конструкцiєю  машини, хоча вiдповiдно до iнструкцй з експлуатацiї зма­щування можна виконувати значно рiдше. Для ви­ конання щозмiнного технiчного обслутовування витрачаю не бiльше 15 – 20 хвилин. іншого обслу­говування агрегат не потребує».

Тракторист Сергій Хрущ

Лущильник зручно експлуатувати й просто ре­гулювати,  –  продовжує  пан  Сергiй.  Залежно вiд культури-попередника й умов поля його легко налаштувати на потрiбну глибину обробiтку – завдяки обмеженню довжини штока  гiдроцилiн­дра. Для цього використовуємо так званi клiпси. Знявши зi штока одну клiпсу, диски заглиблюють приблизно на 1,5 см, i  навпаки ,  встановивши клiпсу – вимiлюють. Максимальна rлибина об­робiтку на полях господарства становила 12 см, мiнiмальна – 4 см.

На завершения розмови власник господарства вiдзначив роботу сервiсної служби компанiї TIТAN MACHINERY. «Щойно ми отримали SWIFTERDISC ХО 6000 F, до нас прибули сервiснi спецiалiсти, виконали необхiдне дозбиранняма­ шини, провели навчання наших механiзаторiв, зробили пробний запуск агрегату. Лише переко­ навшись, що машина працює належним чином, i до фахiвцiв запитань немає, вони залишили гос­подарство. Можна лише побажати, аби так пра­цювали сервiснi служби всiх компанiй».