Мінагрополітики працює над новими рекомендаціями для майбутнього законопроекту про бджільництво

0

Новий законопроект про розвиток галузі бджільництва повинен зібрати найкращі ініціативи у цій сфері та бути ефективно імплементованим відповідно до вимог європейського законодавства.

На цьому наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час засідання робочої групи, інформують у Мінагрополітики.

На сьогодні в парламенті зареєстровано два законопроекти про бджільництво, які мають низку суттєвих зауважень і потребують вдосконалення. Учасники засідання розглянули ключові положення обох законопроектів, аби доопрацювати та запропонувати найкраще до нового законопроекту.

«Майбутній законопроект важливий із декількох точок зору. По-перше, на сьогодні є ціла низка питань у галузі бджільництва, які важливо вирішити на законодавчому рівні. Вони стосуються, зокрема, визначення термінології, ветеринарного контролю, правового врегулювання суб’єктів бджільництва, вимог до безпечності та якості продуктів бджільництва, у цілому цифровізації галузі та багатьох інших напрямів. По-друге, ці законопроекти містять норми, які імплементовані із європейського законодавства», – підкреслив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

У засіданні під головуванням першого заступника Міністра взяли участь народні депутати України, представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Національної поліції України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, науковці та інші.

«Сьогодні ми використовуємо можливість за участю експертів, які представляють усі сторони учасників ринку та наукову спільноту, розробити єдиний варіант. Він має консолідувати найкращі ініціативи в сфері бджільництва та бути ефективно імплементованим відповідно до вимог європейського законодавства», – акцентував перший заступник Міністра.

У ході засідання представники галузі та науки акцентували, як, на їх думку, має формуватися та реалізовуватися державна політика в галузі бджільництва, а також, які є шляхи посилення міжнародної співпраці. Усі напрацьовані рекомендації Мінагрополітики передасть народним депутатам – членам парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики, які й готуватимуть єдину законодавчу ініціативу, спрямовану на вирішення окреслених завдань.