Працюємо на 100 %, щоб економіка держави витримала цей складний час — Микола Сольський

0

За час війни багато чого змінилося. Мінагрополітики робить головний акцент на спільній та скоординованій роботі з іншими міністерствами та Укрзалізницею для спрощення логістики зерна. Всі працюють на 100 %, щоб економіка держави витримала цей складний час.

Про цеу своєму інтерв’ю розповів виданню Агрополіт Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Міністр повідомив, що Уряд сьогодні максимально спрощує всі дозвільні процедури всередині країни, пов’язані з прискоренням логістики зерна. Здійснюються домовленості з іншими країнами про максимальне спрощення транзиту, допомоги з інфраструктурою, переорієнтації на український бізнес тощо.

Він розповів журналістам, який вплив має війна на посівну, забезпечення аграріїв пальним, експорт, продовольчу безпеку та елеваторну інфраструктуру агропоромислового комплексу України.

“Бомбардування паливних баз значно звузило логістику. Багато аграріїв і трейдерів частину дизелю зберігають у цистернах. Відповідно, виявилося менше цистерн для транспортування пального. Також аграрії вже не закуповують пальне на кілька місяців наперед, а роблять це тільки на найближчі тижні. Сьогодні міжнародна допомога з пальним, у першу чергу, зосереджена на військових потребах. Пальне для аграріїв продовжують поставляти багато трейдерів. Враховуючи обставини, ціни на пальне звичайно вищі, ніж нам би того хотілося. Але пальне на ринку є. Органи влади і трейдери роблять все можливе, щоб так було й надалі”, — наголосив Микола Сольський.