Суттєво зросли індикативи форвардних експортних цін на українську пшеницю

0

На експортному ринку України індикативні ціни на пшеницю майбутнього врожаю на базисі FOB суттєво зросли під впливом насамперед кон’юнктури світового ринку.

Про це повідомляють в інформаційному агенстві «АПК-Інформ».

“Баланс пшениці у світі цього сезону був і так досить напруженим, а на тлі військового вторгнення Росії в Україну серйозні побоювання викликає забезпеченість населення зерном у 2022/23 МР. Російсько-українська війна поставила під питання не тільки можливість постачання зерна через порти, а й розмір урожаю української зернової, незважаючи на те, що сільгоспвиробники налаштовані проводити посівну кампанію і в обставинах, що склалися. Проте забезпеченість підприємств ПММ та перспективи обмеженої можливості своєчасного проведення підживлення та обробки посівів можуть згубно позначитися на врожайності. Додаткову підтримку цінам надало прогнозоване збереження посухи в США, запровадження механізму держліцензування в Україні, а також збільшення попиту на пшеницю на внутрішньому ринку внаслідок формування держзапасів для забезпечення безпеки та збільшення виробництва та збуту борошна” – йдеться в повідомленні.

Ціни попиту/пропозиції на пшеницю з протеїном 12,5%, 11,5% та фураж урожаю-2022 становили 340-360/390-400, 330-355/380-395 та 320-340/360-375 USD/т з постачанням у липні-серпні з портів Чорного моря.

Багато країн-імпортерів розпочали активний пошук альтернатив причорноморському зерну, проте, як показали результати єгипетського та турецького тендерів, більшість із них не готові вести закупівлі за цінами, що сформувалися, мабуть розраховуючи на стабілізацію ситуації і не виключаючи ймовірність зниження цін.