Україна вичерпала квоти на імпорт свинини з ЄС

0

Протягом січня-серпня українські імпортери використали квоти безмитного завезення свинини з Європейського союзу у повному обсязі.

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України».

«Станом на 1 вересня до України завезли 20 тис. тонн охолодженого та мороженого м’яса свиней з країн ЄС, що відповідає обсягам квоти на безмитну поставку свинини з країн Європейської співдружності, встановлених в рамках економічної частини Угоди про асоціацію. Оскільки цьогоріч ці ліміти вибрані, кожен наступний кілограм європейської охолодженої свинини коштуватиме імпортерам на 12% дорожче за рахунок мита, а морожене м’ясо свиней подорожчає на 10%», — зазначають в асоціації.

За словами аналітиків, однією з причин пожвавлення імпортної активності в кінці літа є саме незначні залишки безмитної квоти, які заохотили операторів «запастися» дешевшою м’ясною сировиною. Вони уточнюють, що цьогоріч квоти вичерпалися за вісім місяців, тоді як у попередні роки це ставалося ближче до кінця року — у листопаді-грудні.

Окрім ЄС, Україна має аналогічні домовленості про безмитні поставки свинини з Канади та Великої Британії. Згідно із домовленістю про ЗВТ Україна цьогоріч може імпортувати до 14,4 тис. тонн канадської свинини, субпродуктів та жиру, але наразі надійшло лише 1,3 тис. тонн (9%), а останні поставки були ще в травні. Відповідно до міжнародних угод, поставки свинини в обсягах до 1,7 тис. тонн з Великої Британії також не обкладатимуться імпортним митом, проте досі таких закупівель не здійснювали.

«Якщо завезення м’ясної сировини з цих країн стане економічно привабливим для імпортера, надходження мороженої свинини навряд матиме істотний вплив на вітчизняний ринок свинини. Крім цього, очікувані зміни валютних курсів восени також сприятиме підвищенню вхідного бар’єру для імпортної сировини», — вважають в АСУ.