Чому варто інвестувати в ріпак?

0

Щороку в Україні під площі під ріпаком аграрії відводять понад 1 млн га, що вдесятеро більше, ніж 20 років тому, коли культуру висівали на 150-160 тис. га.

Про це зазначають експерти департаменту BASF Agricultural Solutions, повідомляє прес-служба BASF.

Як уточнюється, такий попит зумовлений експортним потенціалом культури, виробничими можливостями та користю продуктів з ріпаку, що робить його привабливим для інвестицій та введення культури в сівозміну аграрних господарств.

«Ріпак — насамперед експортна культура. ЄС закуповує насіння, ріпакову олію Китай, Ізраїль, Туреччина. Шрот мають право постачати до Китаю 9 українських компаній. Дохід від експорту ріпаку тільки 2019-го становив $1,3 млрд. Тому один з важливих факторів інвестування в ріпак — міжнародний ринок збуту», — коментує кроп-менеджерка з насіння  підрозділу BASF Agricultural Solutions Наталія Мельничук.

Інший важливий аспект: значення ріпаку в сівозміні. Наші дослідження на посівах у демоцентрах продемонстрували позитивні результати й високі врожаї зернових після ріпаку-попередника. Культура насичує ґрунт азотом, фосфором, калієм і запобігає поширенню небезпечних хвороб у зернових (септоріоз, різні види плісняви, гнилей, борошнистої роси тощо).

До того ж, ріпак — гарний медонос для бджіл та має високу виробничу рентабельність. Ще один фактор інвестиційної привабливості ріпаку — користь продуктів з нього (біодизель, олія, папір, целюлоза).

«З іншого боку збільшення площ посівів призводить до росту попиту на насіння ріпаку на внутрішньому ринку. Так, наразі потреба України в насіннєвому матеріалі становить близько 6 тис. тонн на рік. Понад 60% з яких сьогодні імпортується. Тому на ринку щороку з’являється по кілька десятків видів гібридів ріпаку. В Україні ж цьогоріч з’явилися такі нові гібриди як ІНВ1170, ІНВ1188 та ІНВ1177 КЛ селекції BASF. Відтестовані в різних кліматичних і погодних умовах вони демонструють стресостійкість і стабільно високу врожайність. Усе для того, аби українські аграрії могли ефективно зрощувати, зростати та отримувати прибутки» – відзначають у компанії.