Олексій Любченко презентував послу Німеччини нову модель економіки України

0

Нова модель економічного розвитку економіки України, основні галузі, які визначені точками росту економіки, бачення розвитку людського капіталу, програми Уряду щодо реалізації проєктів із значними інвестиціями.

Про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен.

«Німеччина для України стратегічний партнер, саме тому, моїм завданням, як Першого віце-прем’єр-міністра та міністра економіки є пошук синергії та точок перетину наших країн в економіці. Радий презентувати вам нову модель економіки. Ми визначили ключові точки росту, які зможуть надати максимальне зростання економіки України. Вважаю, що для німецького бізнесу цікавими стануть наступні кластери: технологічного розвитку, що включає у себе технологічне виробництво, виробництво транспорту, сучасні технології, інвестиції у охорону здоров’я, виготовлення медичного обладнання та ліків», – розповів Любченко.

Зі свого боку Анка Фельдгузенз відзначила, що останні події з поширенням пандемії в світі переорієнтували політику великого німецького бізнесу – актуальною вимогою сьогодення є локалізація великих фармацевтичних виробництв ближче до Німеччини. І Україна, зважаючи на її вдале розташування, може стати таким  місцем.

Олексій Любченко запросив німецький бізнес інвестувати в Україну: «Схвалили Закон «Про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями в Україні», яким створюємо прийнятні умови для ведення бізнесу інвесторам, які приходять до нас з інвестиціями понад 20 млн Євро та створюють нові робочі місця. Вже завершуємо нормативно-правову роботу з підзаконними актами, щоб цей закон запрацював».

Перший віце-прем’єр-міністр України поінформував закордонних колег про зміни, які плануються Урядом у проблематиці  управління людським капіталом.

«Будемо започатковувати нову стратегію управління людським капіталом. Наша мета – створити такі механізми, щоб випускники вищих навчальних закладів залишалися працювати вдома, брали на себе виклики та будували майбутнє України», – наголосив Олексій Любченко.

У Мінекономіки додали, що також у ході зустрічі сторони обговорили поточні питання взаємодії між країнами. Зокрема, перспективи підписання меморандуму порозуміння щодо захисту прав українських громадян, які легально працюють в Німеччині, домовилися про низку зустрічей з представниками німецького бізнесу тощо.