Ціни на молоко можуть зрости

0

Оперативна ситуація на ринку сирого молока напружується на порозі сезону висхідного цінового тренду. Напередодні підписання протоколів у липні місяці вже поставлено питання зміни цін у бік зростання, проте на перший раз статус-кво ще зберігся.

Про це повідомляяють в Асоціації виробників молока.

«Наразі склалися всі передумови для росту, а це — дефіцит сировини, зростання собівартості виробництва через все ще високі затрати на компоненти кормового столу. Ситуацію підігріває також прийняття Закону №5425-д, який повертає ставку ПДВ для виробників молока до попереднього рівня у 20%», — зазначив аналітик асоціації Володимир Андрієць.

Він пояснив, що з урахуванням цих факторів зростання цін вже виглядає дуже очевидним, тож під питанням залишається лише час початку й рівень росту.

«Примітно, що це є глобальним трендом і така ситуація відмічається у більшості молочних країн, а у ЄС він супроводжувався зростанням цін упродовж перших п’яти місяців на відміну від України, де ціни були стабільними ввесь цей час», — додав експерт.

Відповідно до даних останній моніторингу Асоціації виробників молока, ціни все ще продемонстрували стабільність, можливо, востаннє.

На даний момент цінова картина на ринку сирого молока наступна:

  • екстра — 10,21 грн/кг;
  • вищий — 9,81 грн/кг;
  • перший — 9,26 грн/кг;
  • середньозважена трьох ґатунків — 9,76 грн/кг без ПДВ.

Водночас середньоринковий діапазон коливання цін на середні та великі партії молока екстрґатунку по регіонах становить: північ та центр — 9,80-10,5 грн/кг; південь — 9,80-10,5 грн/кг; схід — 9,75-10,5 грн/кг; захід — 9,70-10,45 грн/кг.