Докапіталізація «Експортно-кредитного агентства» до 2 млрд грн майже завершена

0

Міністерство економіки України завершує докапіталізацію «Експортно-кредитного агентства» до 2 млрд грн та перезапускає його діяльність, щоб його робота стала підтримкою для бізнесу.

Про це повідомив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час Всеукраїнського форуму Україна 30, вектори зовнішньої політики України.

«Якщо ми хочемо бути інтегрованими у світові економічні процеси, то повинні мати тісні стосунки і у напрямку Сходу, і у напрямку Заходу. Сьогодні необхідний прагматичний баланс можливостей ліберальної світової торгівлі та заходів просування інтересів національних товаровиробників. У цьому контексті важливу роль повинна зіграти нова експортна стратегія України», – розповів Любченко.

За його словами, Україна повинна реагувати на виклики, щоб не залишитися за межею нових економічних інтеграційних процесів.

«Маю на увазі центральноєвропейську інтеграцію, в яку залучені Польща, Румунія, Чехія, Словаччина, Хорватія та доєдналися також країни Балтії. Україна ще мало долучена до цього процесу, але з точки зору  економічних перспектив  та контексту безпеки, з точки зору інвестицій – це новий перспективний проєкт. Також ми повинні повернутися до Чорноморського об’єднання та “Люблінського трикутника”. Є перспективи розширити цей формат у сфері економіки, інфраструктурних проєктів та багато інших речей», – зазначив міністр.

Він вважає, що наша країна, зважаючи на своє географічне положення, повинна стати ефективним, швидким та найдешевшим інфраструктурним хабом для обслуговування глобальних торговельних і виробничих операцій.