IFC та Уряд України об’єднують зусилля для розбудови зрошувальної інфраструктури шляхом залучення приватного сектору

0

З метою збільшити участь приватного сектору у формуванні інклюзивної та кліматично-оптимізованої сільськогосподарської галузі, IFC та Міністерство аграрної політики та продовольства України підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Про це повідомляє прес-служба IFC.

Зазначається, що інвестиції та експертиза приватного сектору сприятимуть модернізації та розвитку сектору зрошення та дренажу для кращого розкриття потенціалу аграрної галузі України на глобальному ринку та прискорення економічного зростання.

“Наразі зрошувальна інфраструктура країни функціонує лише на чверть своєї потенційної потужності через тривалу відсутність інвестицій та застарілу систему водопостачання. Враховуючи важливість належного зрошення та дренажу для сільськогосподарського виробництва, необхідність інвестувати у відновлення цих систем є очевидною. Окрім того, нещодавно запущений ринок землі відкриває для землевласників більше можливостей інвестувати в такі дорогі технології, як зрошення” – повідомляють в IFC.

За даними Світового банку, зрошення 1 мільйону гектарів земель на півдні України, найбільш спекотному та посушливому регіоні країни, потребує інвестицій на суму 2 мільярди доларів США. Оскільки можливості державного бюджету є обмеженими, участь приватного сектору у даному питання є критично важливою.

У рамках Меморандуму IFC працюватиме з урядом України над реформуванням цього сектору, в тому числі над визначенням відповідного інституційного підходу до покращення систем зрошення та дренажу. IFC також підтримає уряд у розробці моделі Державно-приватного партнерства (ДПП), яке б могло ефективно задовольнити масштабні фінансові потреби сектору та залучити приватні інвестиції у виробництво зрошувальної техніки. Ці зусилля будуть узгоджені із Стратегією зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

“Цей Меморандум визначає базові умови структурування національного водного оператора за міжнародними стандартами корпоративного управління. Він також створює передумови для залучення інвестицій від приватних інвесторів, банків розвитку та іноземних державних фінансових установ у розбудову та модернізацію іригаційної інфраструктури України, – коментує Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. – Ці інвестиції покращать не лише аграрні показники, але й добробут жителів аграрних регіонів нашої Країни”

Крім того, IFC допоможе урядові розробити план організації та функціонування національного оператора магістральних зрошувальних каналів, який відповідатиме за технічне обслуговування об’єктів зрошувальної системи.

“Підтримка інституційної реформи, розробка моделей ДПП та створення ринку для виробництва зрошувального обладнання матимуть надзвичайно велике значення для залучення приватних інвестицій у заходи з адаптації до зміни клімату та підвищення продуктивності сільськогосподарського виробництва в Україні, – говорить Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар. – IFC й надалі працюватиме над подібними ініціативами, що можуть забезпечити надання конкурентоздатних та якісних послуг в усіх секторах української економіки.”

Нагадаємо, у 2020 році IFC у партнерстві з Австрійським федеральним міністерством фінансів та Угорським експортно-імпортним банком розпочали проєкт з розвитку сектору зрошення в Україні. Метою цього проєкту є сприяння законодавчій та економічній реформам, а також створення життєздатної бізнес-моделі, котра сформує умови для мобілізації приватних інвестицій – критично важливих для усунення фінансово дефіциту і відновлення та належного утримання національної системи водопостачання.