Затверджено типовий договір оренди землі з водним об’єктом

0

Кабінет Міністрів України затвердив типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Рішення прийнято на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками».

Про це повідомляє прес-служба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

«Це дає можливість одночасно оформити оренду штучної водойми — ставка чи водосховища, земельної ділянки під водоймою та під прибережною захисною смугою чи гідротехнічною спорудою», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, типовий договір спрощує процедуру оформлення. Прогнозується, що це збільшить кількість орендарів та надходження додаткових коштів до місцевих бюджетів. Відтепер:

  • укладатиметься один договір замість двох — на штучну водойму, земельну ділянку під водоймою та під прибережною захисною смугою чи гідротехнічною спорудою;
  • типовий договір враховує інтереси інших водокористувачів, які здійснюють спецводокористування, та забороняє орендарям перешкоджати їхній діяльності;
  • орендар повинен здійснювати заходи з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта та дотримуватися встановлених режимів роботи.