В Україні створено Державне агентство з меліорації

0

В Україні офіційно створено Державне агентство з меліорації та рибного господарства. Відповідне рішення № 539 вже опубліковано на сайті Кабінету Міністрів.

Про це інформує прес-служба Мінагрополітики.

«Історичні етапи трансформації аграрної галузі в Україні тривають. Я щасливий повідомити, що на 30-му році незалежності меліоративні системи в країні відроджується – рішенням уряду створено Державне агентство з меліорації.  А лідерство у формуванні політики з питань зрошення та дренажу бере на себе Міністерство аграрної політики та продовольства. Я вбачаю у відновленні зрошення та дренажу ключовий інструмент розвитку аграрного сектору економіки та нарощування експортного потенціалу України, мінімізації впливу клімату на процеси соціально-економічного розвитку регіонів», – сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Відповідно до Стратегії зрошення та дренажу до 2030 року, серед основних завдань щодо відновлення галузі Лещенко назвав, зокрема, збереження та відтворення родючості ґрунтів, відновлення та збільшення площ зрошуваних земель та дренажних систем, стимулювання механізму державно-приватного партнерства, створення передумов для підвищення конкурентоспроможності національного сільськогосподарського виробництва на світовому ринку. А також поліпшення якості надання послуг і прозорості формування тарифів, модернізація та відновлення  меліоративних  систем (міжгосподарських та внутрішньогосподарських мереж).

Завдання Міністерства — відродити та інтегрувати повноцінну меліорацію в аграрну політику країни.

«Наша ціль поруч із земельною реформою синхронізувати реалізації  іригаційної реформи з презентацією відповідної дорожньої карти, та всього пакету відповідних законодавчих актів, зокрема законопроект про об’єднання водокористувачів вже готовий до першого читання», – додав Міністр.

«Ми будемо відбудовувати й розширювати меліоративні системи із залученням приватного й державного капіталу. Це проекти, де кошти вкладаються не просто в інфраструктуру. Вони матимуть швидкий і відчутний ефект, оскільки одразу формують додану вартість, збільшують врожай, кількість робочих місць і повертають деградовані землі в сільськогосподарське користування», – підсумував Роман Лещенко.