Україна поглиблює співпрацю з Польщею у сферах безпечності харчових продуктів та контролю хвороб тварин

0

Спільна боротьба з небезпечними хворобами тварин – запорука розвитку сільськогосподарських галузей України та Польщі.

Про це йшла мова під час польсько-української технічної зустрічі, повідомляє прес-служба Державної служби України з питань безпечності зарчових продуктів та захисту споживачів.

«Польща є країною, яка близька до нас не лише територіально – у нас схожі аграрні профілі та ринки. Ми маємо спільно працювати, щоб сприяти епізоотичній безпеці наших країн, забезпечувати взаємовигідні експортні та імпортні можливості для представників бізнесу та гарантувати безпечність продукції для споживачів обох країн», – зазначила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Один із важливих напрямків спільної роботи – це боротьба зі сказом, зокрема, на території Польщі та України. Фінансує заходи спільної боротьби зі сказом на території ЄС та у буферній зоні, яка межує з ЄС (зокрема, на території України), Європейська Комісія.

Під час зустрічі також обговорили питання двосторонньої торгівлі, визнання регіоналізації щодо хвороб тварин, зокрема Африканської чуми свиней, та нового законодавства ЄС. Було відзначено схожість сільськогосподарських ринків та важливість об’єднання зусиль для безперебійного двостороннього співробітництва.

Інший напрямок, за яким планується активізувати роботу, – вирішення питань, пов’язаних з узгодженням форм ветеринарних сертифікатів, зокрема, щодо імпорту домашніх тварин, генетичного матеріалу тощо.

«Історично з польською службою в нас відмічається професійна, поглиблена та постійна комунікація з питань, що відносяться до сфери санітарних та фітосанітарних заходів, зокрема, щодо транскордонного співробітництва, враховуючи, що Польща зазвичай є країною першого ввезення для українських продуктів при експорті в ЄС», – зазначила заступниця Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко.