В Україні виробили майже 65 млн тонн зерна

0

Станом на 26 березня у поточному 2020/2021 маркетинговому році в Україні вироблено майже 65 млн тонн зернових та зернобобових культур.

Про це повідомили під час зустрічі заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з агроасоціаціями.

Загалом у поточному МР передбачається експортувати 45,7 млн тонн зерна, у тому числі 17,5 млн тонн пшениці і 23,5 млн тонн кукурудзи.

Нагадаємо, відповідно до додатку до Меморандуму про узгодження позицій між учасниками ринку зерна на 2020/2021 МР, визначено граничні обсяги експорту пшениці на рівні 17,5 млн тонн та 24 млн тонн кукурудзи.

Стосовно проміжних результатів експорту зерна, то за даними ДФС станом на 29 березня Україна експортувала 34,8 млн тонн зернових та зернобобових культур, з яких 14,5 млн тонн пшениці, 15,9 млн тонн кукурудзи й 4,08 млн тонн ячменю.

«На сьогодні спостерігається деяке зниження темпів експорту зернових культур. Враховуючи таку динаміку ми не перевищимо тих обсягів, які зазначені в Меморандумі, тому жодних ризиків стосовно фізичної наявності пшениці й кукурудзи на українському ринку немає. Ми прогнозуємо, що темп експорту буде вирівняний. Водночас ми передбачаємо досить високий рівень перехідних запасів на кінець поточного маркетингового року», – зауважив Тарас Висоцький.