Вітчизняних виробників підтримуватимуть за рахунок розширення доступу до публічних закупівель

0

Мінекономіки працює над розширенням переліку інструментів та механізмів публічних  закупівель, які сприятимуть отриманню переваги вітчизняними виробниками.

Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, передає прес-служба відомства.

«Наразі тривають переговори з ЄС, щоб ми не порушили своїх зобов’язань перед ЄС за Угодою про асоціацію. Разом з тим, впровадження додаткових  інструментів та механізмів в публічних закупівлях дозволить розширити внутрішні ринки збуту для українських підприємств та сприятиме їх розвитку. Мова йде не тільки про закупівлі державних органів влади, але й також закупівель різних державних компаній, таких як «Нафтогаз», «Укрзалізниця», які традиційно купують багато. Політику, яку ми зараз проводимо як Міністерство, – у всіх закупівлях, які відбуваються в Україні, повинні приймати участь  українські виробники», – наголосив Петрашко.

За його словами, на сьогодні країни ЄС активно захищають власного виробника, і Україна буде проводити таку саму політику стосовно вітчизняних підприємств. Уже зараз, під час проведення закупівель в системі Прозорро, замовники мають можливість при  визначенні переможця тендерних пропозицій враховувати нецінові критерії. Зокрема, встановлювати такі критерії, як наявність власних виробничих потужностей, використання місцевих ресурсів, екологічні характеристики.

«Нецінові критерії будуть означати кращий сервіс в Україні, розширення виробництва в Україні», – сказав Міністр.

Але наразі ці критерії є рекомендаційними й не завжди використовуються замовниками. Разом з тим, найближчим часом замовники зможуть використовувати для оцінки пропозицій вартість життєвого циклу. У такому випадку український виробник навіть у разі дещо вищої ціни самого товару виграє за рахунок менших супутніх витрат. Застосування цього методу стане поштовхом як для розвитку виробництва, так і для якісного забезпечення державних потреб.