У лютому інфляція уповільнилася до 1% за місяць

0

Споживча інфляція в лютому 2021 року уповільнилася до 1% за місяць (з 1,3% у січні), що переважно пов’язано зі зниженням тарифного тиску.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

У лютому, на відміну від січня, ціни/тарифи в групі “Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива” знизилися на 1,8% (підвищення на 6% у січні). Зокрема, завдяки рішенню Уряду тарифи на газ для населення загалом було знижено на 6,6% за місяць (більшість газопостачальних компаній встановили ціну на газ рівні 6,99 грн/куб. метр, а деякі компанії встановили навіть нижчу ціну).

Також на 3,5% знизились ціни на одяг і взуття. З продуктів харчування в лютому подешевшали яйця, кисломолочна продукція, свинина. Водночас дещо зросли ціни на молоко (1%), м’ясо та м’ясопродукти (1,2% ), масло та макаронні вироби (1,3%), рибу (1,5%), хліб (2,3%). Найбільше подорожчали цукор (5,5%), овочі (6,3%), соняшникова олія (7,6%), що спричинене сезонними факторами.

Мінекономіки здійснює постійний моніторинг цінової ситуації на продовольчому ринку та перебуває в діалозі з виробниками і рітейлерами, з якими проводяться регулярні зустрічі, щоб не допустити дефіциту продуктів харчування та різкого зростання цін на них.

Як пояснюють у відомстві, серед зовнішніх факторів, що вплинули на цінову ситуацію, слід виділити вплив стрімкого зростання цін на світовому ринку, зокрема на енергоносії. Це підтримало зростання внутрішніх цін, у тому числі на паливно-мастильні матеріали (на 7,3%).

У подальшому очікується, що інфляція на споживчому ринку, попри тимчасові цінові коливання на деяких товарних ринках та певне прискорення впродовж першої половини цього року, перевищить цільовий рівень Національного банку. Але загалом така ситуація не призведе до зміни середньострокового тренду на уповільнення інфляційних процесів та не формуватиме негативних умов для розвитку економіки.