Обмеження транспортування сільськогосподарської техніки може призвести до втрат врожаю

0

Те, що аграріям фактично заборонено транспортувати комбайни як в денну, так і в темну пору доби, матиме негативні наслідки для збору врожаю та призведе до значних втрат урожаю зернових та олійних.

Про це повідомляє Українська зернова асоціація.

“Загрози для збору врожаю виникли у зв’язку з тим, що з 1 червня 2020 року «Укравтодор» заборонив рух великовагового транспорту (масою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн) автомобільними дорогами загальнодержавного значення в денну пору доби за температури понад 28°С. Така заборона поширюється, у тому числі, на транспортування сільськогосподарської техніки, призначеної для проведення сільськогосподарських робіт та збору врожаю. При цьому, рух габаритного та важковагового транспорту фактично заборонено в темну пору доби відповідно до п.15 «Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30” – пояснюють в асоціації.

В УЗА переконані, що ситуація, коли аграріям фактично заборонено транспортувати комбайни в денну та в темну пору доби, призведе до вкрай негативних наслідків для збору врожаю та значних втрат урожаю зернових та олійних.

“В умовах, коли аграрний сектор забезпечує левову частку експорту та валютних надходжень до країни, а це $22,5 млрд. за результатами 2019 року, з яких експорт зернових та олійних минулого року склав $9,6 млрд, нормальний процес збору врожаю зернових та олійних є вкрай критичним чинником для економіки країни та стабільності її фінансової системи” – йдеться в повідомленні.

Тому Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням внести зміни у ч. 2 п. 35 Постанови №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» та доповнити перелік транспортних засобів, на які не розповсюджуються обмеження або заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 С°, транспортними засобами, що здійснюють перевезення сільськогосподарської техніки, яка використовується для збору вражаю сільськогосподарських культур, та які мають відповідний, належним чином оформлений дозвіл на перевезення негабаритних вантажів.