Україна не буде імпортувати багато соєвих бобів

0

На даний момент в Україні цілком достатньо запасів соєвих бобів для забезпечення потреб переробної галузі, тому закупівля олійної на зовнішньому ринку може бути лише разовими випадками.

Таку думку висловили в асоціації «Укроліяпром», пише АПК-Інформ.

«Зокрема, слід враховувати, що практично вся соя, що постачається провідними експортерами на світовий ринок, представлена ГМ сортами, які не дозволені для використання в Україні. Тому в потенційних імпортерів напевно виникнуть проблеми з її ввезенням і переробкою», – зазначають експерти.

В асоціації нагадали, що в даний час офіційна статистика оцінює запаси соєвих бобів в Україні на рівні 1,1 млн тонн, тоді як оцінка «Укроліяпром» даного показника становить 1,27-1,3 млн тонн. Але навіть якщо оперувати офіційним показником, то наявних запасів олійної більш ніж достатньо для забезпечення внутрішніх потреб. При цьому варто враховувати і зниження попиту на соєвий шрот з боку комбікормової галузі через високу собівартість готового продукту, яка просто робить невигідним його виробництво.

Стосовно скорочення пропозиції сої на внутрішньому ринку, то в асоціації вважають, що аграрії не зможуть тривалий час стримувати продажі. Адже в нинішніх реаліях продажі фактично залишаються єдиним для них джерелом поповнення обігових коштів для проведення польових робіт.

«Тому, можливо, що хтось із українських переробників і розглядає можливість закупівлі сої на зовнішніх ринках, але в реальності це навряд чи буде масовим явищем», – підсумували в асоціації.