Ліміт державної допомоги бізнесу за програмою “5-7-9” збільшено вдвічі

0

Уряд в черговий раз вдосконалив програму “Доступних кредитів 5-7-9%”, збільшивши максимальну допустиму державну допомогу з 200 тис. до 400 тис. євро на період карантину та протягом шести місяців після його скасування.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

«Ми постійно в діалозі з бізнесом, чуємо їх запити й намагаємось оперативно реагувати. Знаємо, що деякі підприємства не могли скористатися програмою “5-7-9”, адже до цього за іншими програмами вже могли використати визначений державою ліміт підтримки у 200 тис. євро. Наше чергове вдосконалення, а саме збільшення цього ліміту вдвічі до 400 тис. євро, суттєво розширить коло отримувачів державної допомоги та строки користування підтримкою. Ми прагнемо, щоб бізнес мав ще більший доступ до довгострокових ресурсів, мав можливість інвестувати у свій розвиток і розвиток нашої держави»,- прокоментував зміни Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

У Мінекономіки зазначають, що сьогоднішнє рішення розблокує проблему, з якою до цього стикалися, наприклад,  аграрії, які, окрім “5-7-9”, є активними користувачами окремих державних програм підтримки АПК. Також нове вдосконалення буде корисним і для середнього бізнесу, який користуючись великими сумами кредитування, міг розраховувати на їх дію лише на певний період (при максимальному обсязі  кредиту у 50 млн грн термін користування складає приблизно до 2-х років). Відтепер у середнього бізнесу буде можливість користуватися кредитами протягом довшого періоду дії програми, тим самим планувати свою діяльність, свої інвестиції, на більш довгий період.

Важливо, що збільшення ліміту до 400 тис. євро не суперечить зобов’язанням України перед ЄС.