Ціни на молоко-сировину відновили свої позиції

0

Ціни на молоконпрактично відновились до показників, які були на початку року.

Про це повідомляють в Асоціації виробників молока.

За місяць середня ціна додала 20 коп., до 10,24 грн./кг. При цьому екстраґатунок подорожчав на 21 коп., до 10,85 грн/кг, вищий ― на 22 коп., до 10,30 грн/кг, перший ― на 17 коп., до 9,56 грн/кг.

Ціни на середні та великі партії екстраґатунку по регіонах коливаються в наступних межах:

  • північ та центр ― 10,6-11,1 грн/кг;
  • південь та схід ― 10,5-11,0;
  • захід ― 10,5-11,04 грн/кг.

“У перспективі наступних двох тижнів очікується подальше зростання, проте меншими темпами ― близько 10 коп.  У цілому, досягнення цінових рівнів, які були на початок року відбулося при не надто вдалому році, що вже є не погано. Ріст цін вище цієї точки виглядає сумнівним, не дивлячись на дефіцит молока” – пояснюють в АВМ.

Аналітики асоціації зазначають, що основним протидіючим фактором є недостатній  попит, який наразі визначається більше падінням рівня доходів населення та інфцляційними процесами, які тільки набирають обертів. Також ситуацію ускладнює великий відсоток конкурентного імпорту молочної продукції та загроза повторного введення жорсткого карантину.

“Усі ці фактори підводять до того, що у поточному році не слід особливо надіятись на зростання  цін на молоко-сировину вище минулорічних” – підсумували в організації.