Ціни на українські яблука знизились більш ніж у півтора рази

0
Red apples

На початку вересня в Україні відбулось найбільше падіння ціни на яблука за останні 5 років. Станом на 11 вересня на наймасштабнішому у Західній Україні гуртовому ринку «Шувар» (м. Львів) популярні сорти яблук продавалися за 10-15 грн/кг, тоді як у перший день осені яблука пропонували за 18-20 грн/кг.

Про це повідомляє info.shuvar.

«Є два фактори, які вплинули на таке різке падіння ціни: хороший урожай яблук та доволі висока ціна на старті сезону. У першій декаді вересня на гуртовому ринку «Шувар» реалізовано 1,25 тис. тон яблук, це на 19% більше порівняно з минулим роком. Зараз українські аграрії збирають осінні сорти яблук, які мають невеликий термін зберігання, тому пропозиція збільшується, а ціни знижуються», – зазначила керівниця департаменту «Аналітика» гуртового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

У попередні 5 років у цей період яблука продавались за ціною 8-10 грн/кг. Винятком був 2018 рік, коли яблука продавались по 4-5 грн/кг.

Водночас аналітики ринку “Шувар” не виключають, що ціни на яблука в цьому сезоні можуть бути нижчими. А ситуація на ринку імпортних фруктів може підтримати ціни української продукції.

«Курс гривні знижується, тож імпортні фрукти дорожчають. До того ж не зрозуміло, як імпортери будуть працювати в умовах карантину: чи буде внутрішній ринок відкритим для іноземних фруктів у сезон великого імпорту, який починається в жовтні. Усе це говорить про доволі непогані перспективи створення міцних стосунків між українськими виробниками фруктів та трейдерами. Втім на імпортозаміщення можуть розраховувати тільки ті фермери, які можуть запропонувати українським трейдерам фрукти, якість яких не відрізняється від якості імпортної продукції. Таких фермерів в Україні з кожним роком стає все більше», — додала пані Гетьман.