Процедура імпорту харчових продуктів з 24 серпня буде спрощена

0

24 серпня 2020 року набуває чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 14 липня 2020 року №1329, яким затверджено 72 форми міжнародних сертифікатів. Нові форми міжнародних сертифікатів наближають вітчизняне законодавство до європейських і міжнародних вимог та спрощують процедуру імпорту в Україну харчових продуктів.

Про це пише agropolit.com.

Зазначені міжнародні сертифікати призначені для супроводження продуктів тваринного походження за їхнього ввезення (пересилання) на митну територію України і засвідчують їхню безпечність.

Кожна окрема форма міжнародного сертифікату призначена для окремої товарної групи. Зокрема, затвердженими формами міжнародних сертифікатів охоплено такі товарні групи, як:

  • свіже м’ясо різних видів тварин – 16 форм;
  • корми для тварин і кормові матеріали для кормів, зокрема сіно і солома – 11 форм;
  • молоко і молочні продукти – 5 форм;
  • яйця і продукти з них – 2 форми;
  • риба, мед, продукти бджільництва, равлики, желатин, колаген, пух і пір’я, жири та продукти переробки жиру та інші продукти тваринного походження – 38 форм.

 «Це довгоочікуване рішення для бізнесу, який займається імпортом в Україну відповідних продуктів. Адже воно знімає низку проблемних питань і сприяє розвитку та поглибленню міжнародної торгівлі. Затверджені форми сертифікатів вже є у відкритому доступі на сайті Держпродспоживслужби, вони стосуються значно ширшого переліку видів продукції тваринного походження, ніж будь-коли. Вони можуть використовуватись бізнесом у будь-який момент часу за відсутності узгоджених між компетентними органами України та країни-експортера форм сертифікатів. Крім іншого, наказ Мінекономіки зробить доступнішими більш безпечні харчові продукти для українських споживачів» – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко.

Наявність і зміст міжнародних сертифікатів контролюватиме Держпродспоживслужба України.