110 нових кредитних угод у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» за минулий тиждень

0

У рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» уповноважені банки за минулий тиждень уклали 110 нових кредитних угод на загальну суму 324 мільйона гривень. Станом на 20 липня 2020 року видано 1250 кредитів на загальну суму 1,775 мільярда гривень.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

“Найбільше програма активізувалась в частині рефінансування раніше наданих кредитів. Портфель рефінансованих кредитів вже перевищив мільярд гривень (1,073 мільярда гривень) і продовжує зростати. Сума заявок на рефінансування склала 5,6 мільярда гривень з моменту запуску цього антикризового продукту”, – зауважив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Попит підприємців на інвестиційні кредити, з яких починалася Програма, залишається високим. Загальна сума заявок на інвестиційні кредити склала 4,838 мільярда гривень. А портфель наданих кредитів у рамках цього продукту Програми сягнув вже 687,424 мільйона гривень.

У Мінекономіки зазначають, що кожен другий (55%) кредит на умовах програми «Доступні кредити 5-7-9%» отримують підприємства, які працюють у сільському господарстві. 14% виданих позик припадає на підприємців зайнятих в переробній промисловості, 12% – бізнес в оптовій та роздрібній торгівлі.

У регіональному розрізі найактивнішими поки що є підприємці Харківської, Київської та Сумської області. Практично кожен десятий підприємець, який отримав кредит за умовами програми «Доступні кредити 5-7-9%», має або Харківську, або Київську, або Сумську прописку.  Дещо поступились лідерам бізнесмени з Вінниччини (7% угод). Найменше кредитних угод за умовами програми «Доступні кредити 5-7-9%» укладено в Івано-Франківській, Миколаївській, Закарпатській, Донецькій та Херсонській областях (по 1% угод, відповідно).

Також на минулому тижні Фонд розвитку підприємництва, який адмініструє програму, підписав угоди про співпрацю в рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» з двома новими уповноваженими банками: КредитВест Банк та ОТП Банк. Тож тепер позику в рамках Програми можна отримати вже у 18-ти банках: АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «БАНК АЛЬЯНС», АТ «КРЕДОБАНК», ПАТ «БАНК ВОСТОК», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «Альфа-банк», АТ «КБ «ГЛОБУС», АТ «МЕГАБАНК», АТ «ПОЛІКОМБАНК», АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», а також, відповідно, КредитВест Банк та ОТП банк.