Імпорт молочної продукції збільшився у 2,6 рази

0
cup coffee and tuscany hills, Italy

За січень-червень 2020 року Україна імпортувала молочної продукції на 137 млн дол. США, що у 2,6 рази більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляють в  асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Зазначається, що нарощення поставок до України з-за кордону відбулось по всіх групах молочної продукції. Більше ніж в 7,7 разів зросли поставки масла вершкового (+6,5 тис. тонн) та у 5 разів молока й вершків не згущених (+ 5 тис. тонн).

«Витіснення вітчизняного вершкового масла імпортним товаром з ЄС (переважно польським) пов’язано із більш конкурентними цінами європейської продукції на ринку, у тому числі за рахунок існуючої потужної державної підтримки зазначеного сегменту та стимулювання експортної діяльності в Євросоюзі. Незначне зменшення (-2%) цін на вітчизняну продукцію протягом двох останніх місяців ускладнює конкуренцію із європейським товаром, ціни на який «просіли» на 13%», —  пояснила аналіткиня УКАБ Валентина Кропивко.

Водночас за  січень-червень 2020 року  Україна експортувала молочної продукції на суму 87,5 млн дол. США, що на третину (32%) менше ніж за аналогічний період минулого року. Експортні поставки по всім групам молочної продукції зменшились. Найбільші темпи скорочення демонстрували поставки за кордон масла вершкового – на 43% (-5,4 тис. тонн), молока та вершків згущених – на 36% (-7,7 тис. тонн).

Сальдо торгівлі молочною продукцією за півроку від’ємне і становить 49,4 млн дол. США. Нині на ринку спостерігається активне заміщення імпортними товарами вітчизняної продукції (через скорочення поголів’я та виробництва молочної продукції).

«Попри рентабельність вітчизняного виробництва молока та позитивні  тенденції до збільшення частки виробництва молока сільгосппідприємствами в загальному виробництві, без дієвої та довготривалої комплексної державної підтримки виробництва та переробки кризова ситуація в молочній галузі лише посилюватиметься», – наголосила Валентина Кропивко.Конец формы