Держеокадастр покаже, скільки землі знаходиться в тіні

0

Держгеокадастр має технологічні можливості показати, скільки мільйонів гектарів знаходиться в тіні та який обсяг тіньового обігу зерна, виходячи з облікованих земель у країні.

Про це повідомив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко, пише agroportal.ua.

«Через податкову службу ми можемо показати за кодом ЄДРПОУ підприємство, яке за довідкою СГ занизило врожайність, а по факту — через систему аналізу та моніторингу з супутника ми бачимо іншу врожайність. Ми побачимо диспропорцію, тіньовий обробіток і можемо оперативно, до кінця року, показати в мільярдах доларів США тіньовий обіг зерна в капіталізації та на публічній кадастровій карті зробити публічний шар оподаткування кожної кадастрової ділянки», — сказав він.Лещенко переконаний, що Держгеокадастр зможе показати, скільки податків не сплачено, скільки вирощено сільськогосподарської продукції та як тіньовий обіг обробітку землі й зерна тисне на економіку України.

«Коли суспільство побачить, скільки мільярдів доларів держава втрачає щорічно, то нарешті прийде свідомість. Нам не потрібно міжнародних фінансових вливань, Україна має внутрішній резерв, потрібно лише його облікувати й платити з нього податок», — зазначив голова Держгеокадастру.