Україні треба дорожче продавати вироблену сільгосппродукцію або зменшувати витрати на виробництво – Качка

0

Україна вже звикла до рекордних урожаїв зернових, але наразі не так важливо нарощувати виробництво зерна, як нарощувати долар до долара, що залишаються в українській економіці. Це можливо за рахунок продажу виробленої сільгосппродукції дорожче або зменшення витрат на виробництво.

Таку думку висловив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, торговий представник України Тарас Качка, пише agroportal.ua.

«Цього року, крім успішних урожаїв, маємо спільне досягнення — експорт 20,5 млн тонн пшениці. І ці 0,5 млн тонн — найважливіші, оскільки це 2/10 від встановленого показника в підписаному меморандумі. Ми змогли дотриматися без метушні всіх зобов’язань і спільно витримати ситуацію, яка склалася. Втрималися навіть тоді, коли було очевидно, що доведеться забороняти експорт. Для мене це стало справжньою перемогою», — відмітив Тарас Качка.

Він додав, що це стало можливим завдяки координації між торгівлею і урядом. Тож завдання уряду полягає в тому, щоб і надалі бути передбачуваним партнером.

«У нас є багато речей, якими можна похвалитися. Наприклад, ми вже знаходимося на фінальній стадії визнання еквівалентності щодо насіння, і це означає, що ми матимемо поштовх для насіннєвого ринку зернових в Україні, що вплине на собівартість і доступність насіннєвого матеріалу для аграріїв. Також останнім часом проводилася бурхлива дискусія по добривам, і сьогодні немає жодного обмеження. Ми дійшли висновку, що в Україні потрібне виробництво добрив, але при цьому не повинно відбиратися в аграріїв, а має створюватися додаткова конкурентна перевага і цінова конкуренція на світовому ринку. Це мета, до якої ми рухаємося», — сказав Качка.

Серед закордонних проблем, які виділив торговий представник, залишаються мита й регуляторка. Щодо мит, то наразі, за його словами, ведеться робота по віддалених ринках — Індонезія, Північна Африка, В’єтнам, країни Близького Сходу.

«За останні кілька місяців системної роботи маємо зелене світло від Йорданії, Тунісу, Єгипту, у роботі — Китай. Тобто можливість просуватися до зменшення мит у нас є. Найяскравішим прикладом є Індонезія, де Україна займає перше місце з продажу пшениці, але Індонезія також займає перше місце за фітосанітарними модифікаціями по відношенню до України. Це є проблемою і одночасно шансом. Нам важливо між ринком та владою «вирулити» ситуацію з фітосанітарією, щоб покращити довіру до зерна й супровідної документації, яка видається. Це чутливий ринок, який потребує взаємодії та координування», — зазначив заступник міністра.

Також він наголосив, що просування на ринки та усвідомлення того, що Україна має бути одним із центральних експортерів зернових у світі, здійснюється через співпрацю з Міжнародною зерновою радою (IGC).

«Головне завдання в Міжнародній зерновій раді полягає в тому, щоб ми в Лондоні спокійно вели розмову з експортерами, нарощували довіру до українського зерна й формували впевненість у тому, що Україна є, була й буде одним із ключових експортерів зерна в світі», — підкреслив Тарас Качка.