В Україні стартував міжнародний проект залучення додаткового фінансування в аграрний сектор

0

3 лютого відбувся офіційний запуск проєкту «Розвиток доступу аграрного сектору України до ринків капіталу», який буде реалізовано у 2021-2024 роках за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Швейцарською Конфедерацією.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

«Радий приєднатися до запуску нової, послідовної ініціативи щодо розвитку аграрних ринків капіталу в Україні. Минулого року разом з партнерами ми працювали над модернізацією Закону про аграрні розписки, маючи на меті покращити доступ до фінансових ресурсів у сільському господарстві України. І сьогодні я особливо пишаюся Україною, котра змогла внести свій вклад у покращення цього інструменту, та стати на шлях автоматизації й цифрової трансформації у секторі аграрного фінансування», – зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Також він додав, що очікується прийняття законопроєкту №2805-д, який трансформує аграрну розписку з товаророзпорядчого документа на операції з цінними паперами. Це значно розширить можливості аграріїв у залученні додаткових коштів. Зокрема, уже гармонізовано Реєстр аграрних розписок з іншими державними реєстрами, що дозволить автоматично обмінюватися даними та забезпечити їхню валідність.

Нагадаємо, від самого початку проєкту «Аграрні розписки в Україні» Міністерство підтримувало впровадження цього нового альтернативного інструменту фінансування. Завдяки спільним зусиллям державного, громадського та приватного секторів, аграрні розписки стали одним з найбільш поширених та найзручніших інструментів фінансування в сільському господарстві. Так, розписки вже допомогли агровиробникам отримати фінансування у розмірі понад 32 млрд гривень. Проте в період глобальних кліматичних змін та враховуючи невпинний розвиток аграрної галуз важливо забезпечити фермерів більш широким спектром інструментів для залучення додаткового фінансування.