Відновлення зрошення відкриє хороші перспективи в українському агросекторі

0

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України завершують реєстрацію законопроєкту про створення об’єднання водокористувачів.

Про це йшлося на відкритій міжвідомчій дискусії щодо необхідності відновлення меліоративних систем в Україні та створення об’єднання водокористувачів в контексті зрошення, повідомляє прес-служба відомства.

“Відновлення зрошення відкриє Україні хороші перспективи в українському агросекторі: лише відрегулювавши поливи на площі 500-550 тис. га. дозволить нам додатково виробляти сільськогосподарської продукцію на 8-10 млн. тонн щороку”, – прокоментував ситуацію зі зрошенням Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зазначають, що саме з метою визначення стратегічних напрямів державної політики щодо зрошення та забезпечення сталого екозбалансованого розвитку землеробства в Україні Уряд схвалив стратегію зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

«У ході довготривалих обговорень з усіма зацікавленими сторонами в питанні зрошення, було вирішено вийти в публічну дискусію з метою прийняття конкретних законодавчих рішень. Йдеться про завершення реєстрації законопроєкту про створення об’єднання водокористувачів, його прийняття та реалізації з точки зору додаткового імпульсу для розвитку зрошення в Україні», – зазначив Тарас Висоцький.

Метою законопроєкту є ефективне проведення гідротехнічної меліорації на земельних ділянках с/г призначення шляхом спільного використання водокористувачами меліоративних систем та гідротехнічних споруд, надання послуг з водопостачання та водовідведення, раціональне використання природних ресурсів, поліпшення якості води та родючості ґрунтів.

У Мінекономіки також повідомили, що за результатами наради буде створено міжвідомчу робочу групу за участю профільних фахівців, яка у щотижневому форматі проводитиме розгляд основних блоків законопроєкту та інших питань з відновлення меліоративних систем в Україні.