Українським виробникам треба збільшити виробництво яєць експортної якості

0

На українському ринку не виробляють достатню кількість яйця експортної якості. Тому сьогодні перед вітчизняними підприємствами-експортерами постає завдання збільшити виробництво харчового яйця експортної якості.

Про це розповів начальник відділу продажу ТОВ «Інкуба» Євген Хайлов, пише AgroTimes.

«Нині деякі великі птахогосподарства України, маючи підписані контракти на експорт харчового яйця, не можуть фізично виконати зобов’язання через брак високоякісної продукції, яка б відповідала вимогам країн-імпортерів, – зазначив він. – Причиною тому, що на ринку наявна велика кількість курячого яйця неналежної якості, частково є негативний фінансовий стан підприємств за останній рік. Бо господарства яєчного напряму виробництва в прямому сенсі виживали, заощаджуючи буквально на всьому, зокрема зменшували вартість раціонів для птиці, що насамперед позначилося на якості яйця».

Пан Євген пояснив, що для підвищення якості яйця після 400-денного віку птиці особливо необхідно покращувати якість шкаралупи. А такі заходи зазвичай тягнуть за собою збільшення вартості раціонів і, відповідно, підвищення собівартості виробництва яйця. Тому під час фінансової кризи на ринку курячого яйця такі заходи не запроваджували.

Закордонні покупці яйця та вітчизняні торговельні мережі нині вимагають передусім чистої та міцної шкаралупи, підкреслив Хайлов.

Він також розповів, що сьогодні українські виробники курячого яйця в пошуках нових ринків збуту. Вони виходять як на раніше втрачені ринки (Ізраїль), так і на мало розвинуті ринки інших країн (Сінгапур, Гонконг, країни Африки).

«Виробникам яйця необхідно впроваджувати нові стандарти щодо утримання птиці – це дасть змогу додаткового експорту, особливо до країн ЄС, – переконаний експерт. – Також їм треба підвищувати культуру виробництва та біобезпеку підприємств, аби захиститися від небезпечних хвороб, що вбереже наш ринок від закриття для експорту».

Фахівець підкреслив, що наразі й закордонні покупці яйця, і вітчизняні торговельні мережі вимагають передусім чистої та міцної шкаралупи.