Зростання цін на гречку стимулює збільшення посівних площ

0

Збільшення попиту й скорочення запасів мотивує аграріїв збільшувати посівні площі під гречкою.

По це пише ukragroconsult.

Відповідно до даних Держкомстату, у 2019 році Україна зібрала рекордно низький урожай гречки –  85 тис тонн. Це на 38% менше, ніж у минулому сезоні. Головною причиною зниження стало скорочення посівних площ майже в 2 рази.

Зростання цін на гречку стимулює збільшення посівних площ

Запаси гречки на підприємствах, що займаються зберіганням і переробкою, поступово скорочуються. Станом на 1 березня вони склали 15 тис тонн, що 12% менше, ніж місяць тому і на 21% менше в порівнянні з аналогічною датою минулого року.

Зростання цін на гречку стимулює збільшення посівних площ

Через зростаючий попит і запаси, що скорочуються, аграрії планують збільшувати площі під гречкою. Згідно з планом МСХ, посіви виростуть до 140 тис га. При середній багаторічній врожайності об’єм зібраного врожаю може досягти 160 тис тонн.

До збирання нового врожаю ще півроку, а попит, що зберігається, на тлі скорочення запасів створює передумови для подальшого зростання цін. У попередні роки в період дефіциту на українському ринку певні постачання крупи здійснювалися з Росії, зараз же постачання ускладнені з ряду причин, включаючи двократне зростання цін на крупу в Росії.

В УкрАгроКонсалт вважають, що високі ціни на гречку збережуться в другій половині сезону (квітень-серпень) під впливом таких чинників як низькі запаси, а також підвищений попит на крупи з боку населення в період зниження платоспроможності.