Зростають світові ціни на продовольство

0

На тлі збільшення цін на найпоширеніші продукти харчування індекс продовольчих цін ФАО зростає вже четвертий місяць поспіль.

Про це повідомляє прес-служба ФАО.

У середньому за місяць індекс цін на продовольчі товари ФАО склав 182,5 пункту, що на 0,7% більше, ніж у грудні, і на 11,3% вище, ніж у січні минулого року.

Рослинні олії, цукор і пшениця стали основними чинниками зростання індексу цін, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на найбільш поширені в торгівлі продовольчі товари.

Оскільки ціни на пальмову, соєву, соняшникову та ріпакову олії зросли, за місяць індекс цін ФАО на рослинні олії виріс на 7%, досягнувши трирічного максимуму. Проте в другій половині січня ціни почали знижуватися. Це було викликано невизначеністю щодо торгівлі, потенційним впливом недавнього спалаху коронавірусу й торгівельною напруженістю між Індією і Малайзією.

Індекс цін ФАО на цукор виріс на 5,5%, що обумовлено очікуваннями зниження рівня виробництва цукру в декількох основних країнах-виробниках. Це зростання пом’якшило тривале ослаблення бразильської валюти й недавнє зниження цін на сиру нафту, що вплинуло на попит на цукрову тростину для виробництва етанолу.

Через підвищення цін на пшеницю, після якого відбулося підвищення цін на кукурудзу і рис, індекс цін ФАО на зернові виріс на 2,9% в порівнянні з груднем. Це пов’язують з підвищеним попитом і більш швидкими темпами закупівель у декількох країнах.

Індекс цін ФАО на молочні продукти через високий попит на імпорт вершкового масла, сиру і сухого знежиреного молока виріс на 0,9%.

Водночас індекс цін ФАО на м’ясо повністю змінив 11-місячну тенденцію до зростання і знизився на 4% протягом місяця через скорочення закупівель в Китаї й на Далекому Сході, а також через великі експортні поставки свинини і яловичини.