У 2019 виробництво зернових у світі може досягти рекордного рівня

0

ФАО опублікувала новий прогноз світового виробництва зернових у 2019 році, чекаючи рекордного рівня в 2 715 млн тонн, що на 2,3%, ніж попереднього року.

Про це інформує прес-служба організації.

У новому Зведенні ФАО пропозиції зернових та попиту на зернові, відзначено «змішані» прогнози на урожай фуражних зернових в Південній півкулі, висаджений у 2019 році. Урожаю кукурудзи в Аргентині сприятимуть опади, збільшення посівних площ, високі внутрішні ціни і сприятливі перспективи експорту. Повільні темпи збирання сої призвели до затримок сівби кукурудзи в сусідній Бразилії.

У Північній півкулі очікується зниження посівів озимої пшениці в Європі. Через передчасніпроливні дощі у Франції та Великобританії, а також в Україні та в Сполучених Штатах Америки очікується скорочення посівів озимих зернових. Більш високі показники очікуються в Російській Федерації, де офіційні дані показують рекордні посівні площі для озимої пшениці, а також в Індії та Пакистані.

ФАО підвищила свій прогноз світового обсягу споживання зернових у 2019-2020 році до 2 714 млн тонн, що на 1,2% більше, ніж в попередньому році. Це пов’язують з істотним офіційним коригуванням у сторону підвищення показника США для кукурудзи, що використовується в якості фуражного зерна.

Очікується, що світові запаси зернових до кінця сезону в 2020 році складуть 863,3 млн тонн. Це трохи нижче їхнього початкового рівня. Підсумковий глобальний показник співвідношення запасів до обсягу споживання зерна в даний час прогнозується на рівні 30,9%, що відповідає сприятливому рівню відповідно до історичних мірок.

Прогнозований світовий товарообіг зерновими в 2019-2020 році зросте на 2,3% до 420,2 млн тонн, що стане другим показником за величиною в історії. Це обумовлюють зростанням поставок пшениці з Європейського союзу і України в Азію.