Зміни в законопроекті щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

0

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції», метою якого є створення умов  для ліквідації тіньових відносин у використанні земель с/г призначення та забезпечення рівнонапруженого оподаткування доходів, одержуваних від такої землі всіма її власниками та користувачами.

Про це пише agronews.ua з посиланням на jurliga.ligazakon.

У законопроекті запропонували встановити механізм оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб – власників і користувачів земельних ділянок с/г призначення. Він передбачає рівень сплати податків з доходу від використання таких земельних ділянок не нижче, ніж мінімальний розрахунковий податок (поставлене податкове зобов’язання).

Поставлене податкове зобов’язання – це мінімальне податкове зобов’язання фізичної або юридичної особи, яке визначається за відповідною формулою з урахуванням нормативної грошової оцінки землі та її площі.

Механізм оподаткування доходів власників і користувачів земельних ділянок с/г призначення полягатиме в порівнянні податків, сплачених фізичними або юридичними особами у зв’язку з використанням належних їм чи орендованих земельних ділянок, та поставленого податкового зобов’язання. Якщо поставлене податкове зобов’язання буде більшим за фактично сплачені податки, пов’язані з використанням землі, то до бюджету сплачуватиметься розмір такого поставленого зобов’язання.

Крім того, окремим положенням запропоновано встановити, що при визначенні права на отримання пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу до середньомісячного сукупного доходу сім’ї не включаються доходи, отримані громадянами від реалізації власної с/г продукції, якщо сума таких доходів сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної зарплати.