Виробництво меду в Україні перевищує обсяги споживання та експорту

0

Україна виробляє близько 70-80 тис. тонн меду в рік, що перевищує обсяги експорту та споживання цієї продукції на внутрішньому ринку і призводить до накопичення запасів.

Про це розповів директор з розвитку «Асканія-Пак» Віктор Іванченко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Оцінювальний обсяг виробництва меду в Україні становить 70−80 тис. тонн на рік. Україна виробляє меду більше, ніж може продати на експорт і вжити на внутрішньому ринку, і ці залишки переходять з року в рік. Сьогодні це великий надлишок, який тисне на ринок. За нашими оцінками, на руках у пасічників від 35 до 40 тис. тонн», — зазначив експерт.

Фахівці прогнозують, що за перші 6 місяців 2020 року Україна відправить на експорт близько 20−25 тис. тонн, а 15 тис. тонн перейдуть у залишки на наступний рік.

Найбільшими імпортерами нашого меду є Європа, яка закуповує близько 40−45 тис. тонн на рік, та США — від 5 до 10 тис. тонн. Середній обсяг експорту українського меду становить 50−55 тис. тонн.

«З початку сезону закупівельні ціни на мед в Україні знизилися майже на 22% — до 32 грн/кг меду. Сьогодні на зниження ціни впливають не експортери, а пасічники. Через три місяці з початку сезону ціна впала до 25 грн/кг. Закупівельна ціна підійшла впритул до собівартості меду в виробництві. Тому ми можемо бачити кризу у виробництві меду. Не скажу, що буде різке скорочення обсягу виробництва, але збільшення найближчим часом точно не буде», — прокоментував пан Віктор.

Нагадаємо, Україна є світовим лідером за обсягом виробництва меду на душу населення, п’ятим виробником цієї продукції у світі та першим в Європі. Бджільництвом в Україні займається близько 80−100 тис чоловік. На внутрішньому ринку України споживають близько 20 тис. тонн меду, при цьому через організований роздріб продається не більше 5%.

Основний обсяг меду (90−95%) продають приватні бджолярі через персональні контакти із споживачем (від знайомого до знайомого) або на ринках. 90−95% меду, який продається на внутрішньому ринку, не проходить перевірку на відповідність показникам якості.

За матеріалом UkraineFood.org