Засідання Ради асоціації Україна – ЄС: ключові моменти

0

28 січня в Брюсселі пройшло шосте засідання Ради асоціації Україна – ЄС.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ, пише UkraineFood.org.

Українську делегацію очолив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Під час шостого засідання Ради асоціації обговорили питання, пов’язані з політичним, економічним та секторальним співробітництвом. Окремий блок був присвячений торгівлі, моніторингу виконання торговельних положень Угоди про асоціацію, обговоренню важливих напрямів подальшого поглиблення співробітництва.

“Європейський ринок наразі є ключовим ринком для українського експорту. Кількість українських експортерів, які постачають свою продукцію до ЄС, постійно зростає. Вже сьогодні товарообіг з країнами ЄС становить 41,5% від загального торговельного обороту України. У січні-листопаді 2019 року торговельний оборот Україна-ЄС склав 42 млрд дол США”, – зазначив торговий представник України Тарас Качка.

Тож розширення можливостей українських експортерів у рамках зони вільної торгівлі є одним із пріоритетів української делегації.

Під час засідання українська сторона ініціювала обговорення перегляду положень Угоди про асоціацію, адже поточний рівень тарифної лібералізації між Україною та ЄС не відповідає дійсному обсягу торгівлі, а нові виклики у сфері електронної комерції, інвестуванні та торгівлі послугами потребують розширення договірної бази.

Українська сторона також запропонувала стороні ЄС запровадити поширення режиму внутрішнього ринку у сферах надання фінансових, телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг – для цього потрібно оновити додаток XVII до Угоди про асоціацію.

“Ми підтвердили, що Україна повністю виконала зобов’язання для підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA), а інституції української інфраструктури готові функціонувати в нових законодавчих умовах та дотримуватись європейських стандартів”, – наголосив Тарас Качка.

Зараз на порядку денному приїзд оціночної місії ЄС.

Крім того, на полях шостого засідання Ради асоціації Торговий представник України мав низку зустрічей з високопосадовцями Європейської комісії.

27 січня відбулася зустріч із заступником Генерального директора Директорату Європейської комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого  та середнього бізнесу Хоакім Нун’єс де Алмейдою, під час якої дискутували над:

  • перевіркою європейськими  експертами готовності інституцій  української інфраструктури якості  працювати за введеними в дію нормами з метою започаткування офіційних переговорів щодо  укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА);
  • проведенням четвертого засідання Діалогу Україна-ЄС  високого рівня з горизонтальних питань та окремих  секторів промисловості.

Того ж дня в ході зустрічі з членами кабінету Комісара ЄС з питань праці та соціальної політики Н.Шміта, Тарас Качка торкнувся питань щодо змін в українському трудовому законодавстві.

Також 28 січня торговий представник України провів короткі зустрічі із Генеральним директором Директорату ЄК “Торгівля” Сабін Вейанд та директором з міжнародних питань, Генеральним директором “Сільське господарство та розвиток сільської місцевості” Джоном Кларком. Основним питанням стало започаткування неформальних консультацій з перегляду Угоди про асоціацію, зокрема, у частині оновлення положень поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС. Окрім цього, обговорили нагальні питання двостороннього співробітництва – реалізацію рішень останнього IV засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі (Брюссель, листопад  2019) та підготовку до наступного засідання Діалогу Україна-ЄС з аграрних питань.