Запаси ґрунтової вологи в України можуть значно зрости

0

Дощі, які пройшли на минулих вихідних на більшій частині України, поліпшили умови для розвитку посівів і проведення сівби ярих культур.

Про це сказала начальниця відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України Тетяна Адаменко, пише АПК-Інформ.

Вона пояснила, що за попередні дві доби в більшості західних, північних і центральних областях випало від 10 до 30 мм опадів, а в Київській області до 46 мм, що перевищило норму для третьої декади квітня.

«У Харківській і Дніпропетровській областях даний показник був нижче (2-6 мм), а в південно-східних регіонах можна говорити лише про сліди опадів. Одеська ж область практично залишилася без дощів», – сказала пані Тетяна.

За її словами, запаси ґрунтової вологи практично на всій території України можуть істотно збільшуватися, адже до 12 травня прогнозується випадання опадів при відсутності заморозків.

«Опади в зазначений період, звичайно ж, у кожній з областей будуть різної інтенсивності й у різні періоди, але в кінці першої – початку другої декад травня ми сподіваємося, що дощі на кілька днів захоплять всю територію країни. У цих умовах необхідно максимально інтенсивно вести сівбу пізніх культур», – зазначила експертка.

У цілому, на даному етапі можна говорити про можливість отримання у 2020 році врожаю приблизно на 10-15% вище середньорічного рівня.

«Більш точні кількісні прогнози валового збору Укргідрометеоцентр традиційно сформує до 25 травня», – підсумувала Тетяна Адаменко.