За якої умови можлива «держава в смартфоні»?

0

Рушієм агроінновацій в Україні сьогодні є приватний сектор. Це добре, тому що саме бізнес найкраще знає, які рішення йому потрібні. У той же час впровадження інновацій часто має на меті отримання короткострокового ефекту і мало орієнтоване на стратегічну перспективу.

Про це під час ІІ Форуму «Аграрні інновації 2019» розповіла в.о. міністра аграрної політики та продовольства у 2019 р. Ольга Трофімцева.

«Гравці аграрного ринку — чи то в зерновому сегменті, чи у сфері захисту рослин — самі добре розуміють необхідність інноваційних рішень та цифровізації сектору. З часом ми матимемо стандарт Агро 4.0 в усіх виробничих ланцюгах — починаючи з R&D і наукових розробок, і до виробництва, переробки, просування продукції на зовнішні ринки», — коментує пані Ольга.

Держава має робити більше для розвитку агротехнологій та побудови Агро 4.0. Наприклад, треба створювати податкові механізми, впроваджувати програми підтримки для виробництва дронів чи комплексних рішень для smart farming малими і сімейними фермерами. У свою чергу це допомогло б забезпечити активніший розвиток новітніх агротехнологій.

«Бізнес приймає рішення щодо застосування тих чи інших технологій, виходячи з операційних і короткострокових цілей підвищення своєї ефективності. А нам, як країні, потрібно прораховувати свої дії мінімум на два-три кроки вперед, щоб бути конкурентоспроможними і займати своє місце у світовому розподілі ланцюгів доданої вартості, які швидко змінюються. Серед важливих напрямків застосування агротехнологічних рішень у найближчому майбутному будуть такі напрямки як оцифровка земельного банку та забезпечення простежуваності продукції від поля до столу», — говорить Трофімцева.

Одним із кроків держави щодо підтримки в тому числі агроінноваційного розвитку вона вважає запуск створеного при попередньому уряді Фонду стартапів, де можна отримати $25-75 тис. фінансування на реалізацію новітніх ідей.

Однак інтеграції цих та інших ідей у діяльність українських фермерів натикається заважає банальна відсутність цифрової інфраструктури в сільській місцевості.

«Варто лише від’їхати від обласних центрів — і вже іноді складно зловити інтернет, а то і зв’язок. Тому анонсована Президентом «держава в смартфоні» неможлива без «села в смартфоні» — тобто рівного доступу до цифрової інфраструктури мешканців міст і сільської місцевості. Потрібні чималі інвестиції, щоб це запрацювало», —резюмує експертка.

За матеріалом agroportal.ua